Dobudowa kabiny do łódki/żaglowki

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
ODPOWIEDZ
MateuszM
Posty: 0
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:19

Dobudowa kabiny do łódki/żaglowki

Post autor: MateuszM »

Witam. Posiadam łódkę o wymiarach 4.6 mb x1.7 m . Płaskodenna z laminatu , zdemontowalem żagiel i chciałbym wstawić silnik elektryczny 40-52 lbs. Na tyle zostawić około 1.5 mb i reszta kabina do spania. Proszę o sugestie czy warto się w to bawić czy lepiej kupić gotową do max 6mb.pozdrawiam i liczę na wszelkie sugestie
Awatar użytkownika
sotter
Posty: 54
Rejestracja: 07 lut 2014, 18:35

Re: Dobudowa kabiny do łódki/żaglowki

Post autor: sotter »

Nie to forum raczej. Tutaj galeony, fregaty się buduje. Jak miałbyś problem z wagomiarem artylerii to spoko a tak to raczej ciepłe przyjęcie Cię nie czeka.

Łódka 4,6 m to maleństwo. Pływałem kiedyś taką ale sensu jej przebudowy nie widzę. Dużo roboty a efekt samopały. Tylko żagle się liczą. Aczkolwiek wędkarze używają takich wykastrowanych żaglówek. Kup sobie jakaś używaną.
MateuszM
Posty: 0
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:19

Re: Dobudowa kabiny do łódki/żaglowki

Post autor: MateuszM »

Dziękuję za odpowiedź. Nie mniej jednak prostuję, pływałem ze znajomymi na jachciku 8mb , super sprawa lecz na początek wydaje mi się to wyzwaniem na takich zbiornikach jak Solina , tj.200ha i pełno jednostek. Z drugiej strony koszt jednostki która mi odpowiada to za wykastrowany jachcik 20 tys , a tą już posiadam i nie szkoda mi jej przerobić. Wprawdzie kabiny było by tylko 1,7x1mb czyli dziupla ale na ryby z dzieckiem ok.zaznaczem że u nas na śródlądziu ceny wraków są kosmiczne , nie to co na mazurach że jest ich sporo i za niewielkie pieniądze, ale to już odrębną kwestią.
Podsumowując - wydając 2 tys zł miałbym lekka i ładną jednostkę , prosta do zwodowania i transportu , lecz raja może to być nieopłacalne bo w połowie sezonu nie będzie spełniała zapewne moich oczekiwań i nie wiem , muszę przyznać przedmówcy rację
ODPOWIEDZ