Jak nanieść wręgi na drewno? Moja technika.

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
ODPOWIEDZ
Arco
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Jak nanieść wręgi na drewno? Moja technika.

Post autor: Arco »

Witam,
nie wiem czy sposób który opiszę był już omawiany, jeśli tak to bardzo przepraszam i proszę o usunięcie tematu. Jeśli jednak nie to...

Kilka lat temu (kiedy to nie miałem internetu) zastanawiałem się, jak nadrukować na sklęjkę, bądź inny materiał drewniany odwzorowanie wręg. Z moich wymyśłów narodził się dość oryginalny sposób (mam taka nadzieję). Polega on na:

- W pierwszej kolejności musimy zeskanować wręgi - czy to z planów, czy to z modeli papierowych,
- Następnie musimy (lub nie), zależy to od ochoty modelarza,zastosować polecenie "lustro" dla całego skanu kartki,
- Jak łatwo się domyślić - drukujemy nasz skan na kartkę koniecznie 4-5 gwiazdek białości,

A teraz ten najważniejszy proces.

- Przykładamy kartkę z wydrukiem "frontem" do sklejki. Teraz łatwo się domyśleć dlaczego warto było zastosować lustro - by uniknąć efektu złej strony. Najlepiej naszą kartkę przyklić na rogachtaśmą by nie zgubić zarysów.
- Ostatni etap - musimy natrzeć kartkę (mocno wcierając) rozpuszczalnikiem, bądź jakimś innym produktem który składa się w dużej mierze z acetonu.

Po zdjęciu kartki powinniśmy uzyskać dokładnie to samo co na oryginalnej stronie z "Małego Modelarza"


Obrazek

Zdjęcie jest wykonane ponad rok po naniesieniu na sklejkę połowy wręg Trunidad'u magellana z Shipyarda. Sklejka była przez pewien czas, nie z mojej winy na dworze, co też dało się we znaki.


Mam nadzieję że moja technika okaże się na tyle odkrywcza, że doczeka się nazwy "Technika Arko" bądź coś w ten deseń :P:evil: :evil: :evil:



Pozdrawiam
Arek
artur
Posty: 214
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Jak nanieść wręgi na drewno? Moja technika.

Post autor: artur »

Mogłeś zrobić lepszej jakości fotkę na tej prawie nic nie widać .;) ;) ;)

Pozdrawiam
Kocham Laubzegę
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Jak nanieść wręgi na drewno? Moja technika.

Post autor: Tomek Aleksinski »

Zamiast rozpuszczalnika czy acetonu, mozna przeprasowac kartke goracym zelazkiem, pod warunkiem, ze kopia planow jest zrobiona na kserokopiarce a nie na drukarce komputerowej.
ODPOWIEDZ