Gretingi raz jeszcze

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Gretingi raz jeszcze

Post autor: kagra »

Witam wszystkich modelarzy:)
Przeglądając forum napotkałem na różne sposoby wykonywania gretingów.Próbowałem każdego z nich tych prostych i bardziej skomplikowanych.A że nie posiadam dość precyzyjnej maszynerii zaadoptowałem sposób kolegów z Kogi tj.z listewką którą przykleiłem do płyty meblowej gr.10 mm za pomocą dwóch śrub przykręconą do blatu pilarki którego wysokość jest regulowana.Otwory w blacie są owalne tak aby można regulować odległość listewki od tarczy(milimetr w lewo albo w prawo)I tak metodą prób i błędów przykręcamy do wszystko do kupy aby się nie majtało i zaczynamy produkcję.Różnica polega na tym że zamiast piłki tarczowej lub frezu zastosowałem tarczę do cięcia płytek ceramicznych może też być tarcza do cięcia blachy Efekt jest taki że nie ma wyrwań ząbków a próbowałem na różnych materiałach.Żadnych też przypaleń tarcza wchodzi w drewno jak w masło.Jedyny mankament to ten że listewki trzeba mieć już przygotowane na gotowo a ząbkowanie przeprowadzać trzymając 3 lub 4 listewki w palcach a że tarcza nie ma zębów niebezpieczeństwo przycięcia palca jest mniejsze. Parę fotek do podglądu.Pozdrawiam:P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:Gretingi raz jeszcze

Post autor: JurekBin »

metoda ok, sam używam podobnej jednak na mniejszej pile.
Pisałem o tym gdzieś wcześnie.

Tak się składa, że akurat dziś robiłem to samo ;)
Jednak czy nie łatwiej najpierw naciąć szersze paski i potem ciać już na listwy:

Obrazek

Obrazek

Jurek
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
kagra
Posty: 1095
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Gretingi raz jeszcze

Post autor: kagra »

Witam.Przy tej tarczy szersze paski się przypalają.Dlatego muszę ciąć listewki gdzi to zjawisko nie występuje.Pozdrawiam Kazimierz:)
ODPOWIEDZ