Impregnacja linek

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adams
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Impregnacja linek

Post autor: adams »

Witam serdecznie :)

Przeglądając wiadomości na forum przeczytałem, że aby usunąć drobne włoski z linek należy wykonaną linkę pokryć woskiem pszczelim a następnie ją opalić nad ogniem np. świeczką. Jak należy pokrywać linki woskiem? Czy mam go wpierw roztopić i linki zamaczać ? Czy też przesmarowywać je woskiem w postaci stałej? I jeszcze jedno pytanie. Jak dużo wosku się wchłania w linkę? Nie wiem ile muszę go zakupić do modelu powiedzmy wielkości Bounty w 1:100?

Proszę o pomoc w tej materii.

Pozdrawiam
Adam
w stoczni Bounty 1:100 z MM
W kolejce HMY Britannia z Mamoli
Awatar użytkownika
rczarnec
Posty: 283
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Impregnacja linek

Post autor: rczarnec »

Ja robię to przeciągając linkę po świeczce. Następnie palcami nieco rozcieram po lince to co zebrała ze świeczki i opalam nad płomieniem - włoski się wypalają, wosk ze świeczki wtapia w linkę. Za pierwszym razem bałem się, że wosk ze świecy usztywni linkę, ale nie - sztywność zależy tylko od gęstości splotu.
Nie wiem jaka jest wyższość wosku pszczelego, ale jeśli jest lepszy, to można w końcu kupić świece z wosku pszczelego.
Pozdrowienia
Robert Czarnecki
Awatar użytkownika
adams
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Impregnacja linek

Post autor: adams »

Witam ponownie :)
Dzięki Robert . O coś takiego mi właśnie chodziło :P. Zastanawiałem się gdzie mogę kupić wosk pszczeli ale na pomysł ze świecą to nie wpadłem.

Pozdrawiam

Adam
w stoczni Bounty 1:100 z MM
W kolejce HMY Britannia z Mamoli
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Impregnacja linek

Post autor: stefan »

Robie dokładnie tak samo jak podał Robert, z tym ze stosuje wosk pszczeli i zamiast opalania wkładam na godzine do suszarki, takiej do suszenia grzybów.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 973
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Impregnacja linek

Post autor: krzysztof »

Stefan, jeśli nie opalasz linek to włoski pozostają?
Wosk pszczeli : znajomy pszczelarz, świece z wosku pszczelego, Allegro.
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
ODPOWIEDZ