San Juan - kilka foto

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Emilius
Posty: 417
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

San Juan - kilka foto

Post autor: Emilius »

Witam, za namową kilku kolegów kilka foto z adaptacji do postaci "zjadliwej" tego galeonu przynajmniej jak dla mnie. Wprowadzone zmiany to :
1. ornamenty :blush: - niewiem jakie mogły być faktycznie więcsą takie jakie są
2. obniżona wysokość falszburty śródokręcia oraz zakończenia poręczy
3. wstawione bloki w pachołkach
4. wywaliłem na "zbity..." metalowe odlewy zatem drzwi i okna są wykonane ręcznie
5. oczywiście ze zdobieniem :P
6. wewnętrzna strona falszburt posiada poszycie
7. galion jest mniej elżbietański
i na razie tylko tyle przychodzi mi do głowy, z tego co pamiętam odnośnie wykonanych zmian

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sail Ho!
Emil

W stoczni Santisima Trinidad
www.Santisima Trinidad.jun.pl
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:San Juan - kilka foto

Post autor: mirek »

No piękna robota !
Dlaczego wcześniej nic nie pokazywałeś ?
Z tego co widać dość mocno zmodyfikowałeś zestaw z wydawnictwa De Agostini .
Teraz kiedy pokazałeś co umiesz, to ja i zapewne wielu kolegów wiemy z kim rozmawiamy.
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:San Juan - kilka foto

Post autor: JurekBin »

no właśnie :pinch:

masz taki model i nic się nie przyznajesz :angry: :angry: Nic tylko lać.
Powinieneś za karę teraz 'mały' artykuł tu napisać.

Jaka to skala?
Jak duże?
Z czego?

Pozdrawiam :)
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
Emilius
Posty: 417
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:San Juan - kilka foto

Post autor: Emilius »

:P :P nie lubię się chwalić swymi pracami jeśli nie zasługują na to w mej ocenie :P :P
Skala Jurku to 1:50 jak dobrze pamiętam czyli nie całe 70 cm bez bukszprytu a mateiał jest z oryginalnego zestawu czyli orzech, sapelli, mahoń, itd tak jak widać na foto - całkowicie oddają fakturę i jakość drewna. I tu dochodę do wniosku, że z wyjątkiem dawno temu zdobytego forniru meranti bardzo dobrze ściętego to ten gatunek drewna nie nadaje się generalnie do modeli ze względu na strukturę swej budowy naturalnej. Na kilku zdjęciach widać wyraźnie, że kanaliki osmotyczne, dosyć szerokie w egzotycznym drewnie, szpecą cały trud wykonania choćby podłogi. Inna sprawa, iż teraz widzę jak bardzo się myliłem sądzac, że zamalowanie obu krawędzi desek pokładu da lepszy efekt - wystarczyło sczernić tylko jedną krawędź. Poza tym widocznych jest tam jeszcze wiele błędów które popełniałem wmniej lub bardziej świadomy sposób i teraz mnie rażą, ale nie będę ich pokazywał na razie abyście sami pogłówkowali;)
Mirku, dziękuję za ciepłe słowa, dawnej pisywałem czasami na forum PWM ale brakło czasu a teraz widzę, że tu też dzieje się ciekawie, i co istotne są jeszcze ludzie którym się jeszcze chce ;)
no i dobrze,
A, jeszcze w uzupełnieniu 2 foto aby był pogląd nacałość, oraz mocowanie jufersów to wnawiązaniu do postu Jacka o Constellation, i użyciu drutu spawalniczego
no to na razie tyle
Obrazek
Obrazek
Sail Ho!
Emil

W stoczni Santisima Trinidad
www.Santisima Trinidad.jun.pl
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 968
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:San Juan - kilka foto

Post autor: Zbyszek »

No i ja pochwalę, zwłaszcza że zrobiłem Janka Chrzciciela tak jak leciał, zresztą był to mój pierwszy model z drewna, stoi na półce, wtedy nie wiedziałem że istnieje tak strona i jak można poprawić zestaw. Gratuluję no i co warto było się pochwalić;)
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:San Juan - kilka foto

Post autor: JurekBin »

Emilius napisał:
...orzech, sapelli, mahoń...całkowicie oddają fakturę i jakość drewna. I tu dochodzę do wniosku, że z wyjątkiem dawno temu zdobytego forniru meranti bardzo dobrze ściętego to ten gatunek drewna nie nadaje się generalnie do modeli ze względu na strukturę swej budowy naturalnej....


Emil.... na szybko 2 pytania
- forniru meranti, co to jest? pokazałbyś jakiś obrazek.
- wspomniałeś orzech, sapelli, mahoń - mówisz że się nie nadaje ze względu na strukturę. Ale co się nadaje tak naprawdę? Chyba żadne drewno nie odda dokładnie aż tak oryginału. Mam w domu trochę dębu i czasami mnie korci aby do czegoś użyć, ale właśnie ta struktura mnie zniechęca... i myślałem że orzech i mahoń właśnie bardziej się nadaje :S
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
Awatar użytkownika
Jack
Posty: 27
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:San Juan - kilka foto

Post autor: Jack »

Ja również przyłącze się do pochwał. Zestaw daje duże możliwości ... bo jest co poprawiać :)
.... po twoim modelu widać że wywiązałeś się z tego. Mój znajomy z pracy również buduje ten model ...i wkłada sporo pracy aby doprowadzić go do bardziej zjadliwej postaci :)
NIe wiem na jakim teraz jest etapie .. ale myślę że twoje zdjęcia będą inspiracją
dla jego modyfikacji. A więc chętnie będziemy obserwoeać postępy. Z jakich źródeł korzystałeś wprowadzając zmiany ?

Nie wiem co się dzieje ale ostatnie moje posty na forum wchodzą jako osobne ... pomimo że daje odpowiedz :( ..czy ktoś może przenieść je do właściwych wątków
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:San Juan - kilka foto

Post autor: oksal »

No proszę. Dlaczego trzymasz budowę w tajemnicy? Ładny Hiszpan. Gratuluję. To kiedy olinowanie?
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:San Juan - kilka foto

Post autor: oksal »

Rozumiem :) Jacek ma kłopoty z rozrostem watków...Zupełnie jak u mnie. nie martw sie Jack, Admin delikatnie pod kilem przeciąga..

Pozdrawiam Adam
Nocny_Jastrząb
Posty: 69
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:San Juan - kilka foto

Post autor: Nocny_Jastrząb »

Emilius napisał:
4. wywaliłem na "zbity..." metalowe odlewy zatem drzwi i okna są wykonane ręcznie

Oklask za to.
ODPOWIEDZ