Golden Hind-Kontrnatarcie

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Golden Hind-Kontrnatarcie

Post autor: banderas »

Długo się nad tym zastanawiałem i dalej nie wiem czy to jest dobry pomysł żeby zakladać osobną relację niech się wypowiedzą na ten temat administratorzy bo może niewarto pokazywać takiego wypaczenia.Więc jeśli jest tak że wystarczy jedna relacja to proszę usunąć tę a ja postaram się kontynuować wraz z Bogdanem.

Po wstępnym szlifie


Obrazek
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 918
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Golden Hind II

Post autor: Slawek Kromer »

witam :) :) :)

chciałbym zapytać a dlaczego ma nie być oddzielnej relacji.Skoro KOGA jest dla wszystkich to dlaczego miało by niebyć Twojej relacji z budowy Będe pilnie śledził obie relacje(jeśli czas pozwoli)Czas na konkrety:z Twojej fotki fotki wynika że pokłady będą płaskie(może się myle) co jest niezgodne z prawdą Na każdym wręgu powinien być wznioś równy 1/96 szerokości danej wręgi.Robi się to w taki sposóbże w osi pionpwej odznaczamy wyliczony uprzednio wznios i rysujemy linię łuku która połączy trzy punkty-brzegi wręgi ze wzniosem .Na każdej wrędze licząc od środka do rufy lub dziobu wznios będzie coraz mniejszy.Oszywiście że nikt nie będzie sprawdzał czy ten wznios jest prawidłowy ale łukowatość powinno się zaznaczyć choć minimalnie (dotyczy to pokładów widocznych) To by było tyle.
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Golden Hind II

Post autor: ataman »

Ja pozwolę sobie po swojemu napisać to co zauważył Sławek: w moich planach (1;53) jest tak: pomiędzy wręgami nadbudówki dziobowej, oraz niższej nadbudówki rufowej, przed położeniem pokładów należy wkleic wyprofilowaną "belke" tak, że przy wręgach powinna miec 2 mm wysokości, a na środku 4 mm wysokości, przez co uzyska się wypukłośc pokładu. Sławku, Czy o to chodziło? Czy też o to , że te pokłady nie leżą w poziomie? ale ich wznos w kierunku dziobu (nadb. dziobowa) i rufy (nadb. ruf,) wynika z kształtu wręg na moich planach..
tak apropos: W jakiej skali jest Twoja Łania? ile ma długości.. bo wydaje mi się że ciut większa..
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Golden Hind II

Post autor: banderas »

Więc jest Sławku tak jak napisałeś specjalnie po przyklejeniu pokładu środkowego bo tylko od jest przyklejony przplotłem linką pomiędzy wręgami by uzyskać właśnie to pochylenie o którym mówisz no z dokładnością 1/96 jak napisałeś to może to nie jest ale tak musi być bo inaczej to trochę żle wygląda przy prostych pokładach.

Obrazek

Co do tych belek wklejonych pod pokładem to Bogdan masz rację rzeczywiście będą tam belki stropowe tzn pod pokładem rufowym i dziobowym ponieważ na zdięciu nie widać że te pokłady nie są wogóle przyklejone to tak dla fotki je wstawiłem
Myślałeś napewno o tych wcięciach które pozostały na wręgu 8 i 4

Obrazek

A co do skali to mogę tylko podać Ci wymiary bo wszystko co robię to skaluje na bierzęco otóż 700 mm długości na 143 szerokości do 147 dodając grubości poszycia.
Przy okazji nasuwa mi się pytanie może ktoś podpowie jak naprawdę było z tymi deskami na poszyciu.
Czy były tak długie deski że starczały na cały okręt czy też były jakieś limity co do długości?
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 918
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Golden Hind II

Post autor: Slawek Kromer »

witam:) :)

niewiem czy napisałem zrozumiale dla wszystkich więc wstawiam fotke która wyjaśni wszystko


Obrazek
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Golden-Kontrnatarcie

Post autor: banderas »

Wszystko się zgadza Sławku inaczej pokładu nie można zrobić bo po prostu wygląda to źle.Na zdięciach może tego niewidać ale zapewniam Cię że nie pominełem tego faktu.
Przy okazji po pobycie w piwnicy złapała mnie pylica tym razem nie garażycowa tylko piwniczna.
Zmykam zaraz po leczniczą zupkę do sklepu a oto efekt mojej pracy.
Może zdziwi niektórych fakt że listewki na poszycie są z dębu ale jakoś tak mi pasuje i wiem że będzie kłopot z profilowaniem na dziobie dlatego poczekam jak żonka pójdzie na dłuższy spacer i wypróbuję metodę Romka na mikrofali,ale czuje że dąb mi się spodoba.
Obrazek
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:Golden Hind II

Post autor: RomekS »

Z moich prob w mikrofali zauwazylem ze listewki debowe najszybciej sie rozgrzewaja.
Tak ze najpierw zrob probe i nie dopusczaj aby mokra szmatka w ktora zawijasz listewke wyschla.
Po wyciagnieciu powinna byc goraca i parowac.

Czym ciales listewki i czy oprocz kurzu dymilo ??:blink:
Dab bardzo ladnie wyglada, piekne drewno...
Awatar użytkownika
marekk
Posty: 67
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Golden Hind II

Post autor: marekk »

Śmiało możesz ta metoda działac przy żonie.
Metoda Romka wyk. szalupę - obyło się bez pożaru i przykrych zapachów. Mikrofalę próbowałem także na listewkach olchowych i grabowych - wszystko OKi, tylko przy długich wymiarach miałem problem.
Życzę udanego poszywania.
Pozdrawiam - Marek

marek.kijew@op.pl
Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Golden Hind II

Post autor: banderas »

Romku widziałeś moją piłkę do cięcia forniru na bazie silniczka od młynka do kawy ale zastąpiłem go zwykłą szlifierką kątową przykręcając ją od spodu do blatu istniejącej piłki ale wcale się nie dymiło tylko kurzu pełno no na początku jak był silniczek od młynka to był dym ale tylko raz poszedł i po silniczku stąd moje działania.Zrobie zdięcia to wrzucę do postu.
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
Awatar użytkownika
marekk
Posty: 67
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Golden Hind II

Post autor: marekk »

Podsyłam Ci jeszcze adresiki. Ja nie jestem fahchmanem w tym temacie, ale przy powiekszaniu foto z tej trzeciej strony wynika, że dechy poszycia nie były łączone - tylko to mógł być wybór wykonawcy.

http://sirfrancisdrakehistory.net/gallery_ghinde/
http://www.solarnavigator.net/history/francis_drake.htm
http://www.shipmodels.ru/model/eng/39/

Pozdrawiam
Pozdrawiam - Marek

marek.kijew@op.pl
ODPOWIEDZ