kolejny H.M.S. Victory

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
jarekwo
Posty: 68
Rejestracja: 24 kwie 2012, 23:36

kolejny H.M.S. Victory

Post autor: jarekwo »

Witam,
od jakiegoś czasu (rok) buduję ten słynny okręt. Jest to zestaw z kolekcji DeAgostini w skali 1:84. Staram się jednak ulepszać to co zaproponowali w kolekcji, ponieważ w wielu przypadkach posunęli się do zbyt dużych uproszczeń a skoro mam poświęcić parę lat na budowę, to chcę być zadowolony z końcowego efektu.
Części opisu budowy nie posiadam, ponieważ nie wiedziałem, że będę się z kimś dzielił etapami budowy ale teraz już fotki robię na bieżąco więc relacja powinna coś przedstawiać.
Załączniki
jakieś bardzo dziwne kolory na fotkach wychodzą. Nie wiem czy parokrotne piźnięcie przez młodego aparatem o glębę nie miało na to wpływu.
jakieś bardzo dziwne kolory na fotkach wychodzą. Nie wiem czy parokrotne piźnięcie przez młodego aparatem o glębę nie miało na to wpływu.
DSC02541.JPG (94.83 KiB) Przejrzano 9039 razy
to prawie końcówka poszycia
to prawie końcówka poszycia
DSC02543.JPG (108.47 KiB) Przejrzano 9014 razy
dziób w pełnej okazałości
dziób w pełnej okazałości
DSC02548.JPG (111.84 KiB) Przejrzano 8999 razy
tak rufa mniej więcej wygląda
tak rufa mniej więcej wygląda
DSC02546.JPG (115.9 KiB) Przejrzano 8982 razy
Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
jarekwo
Posty: 68
Rejestracja: 24 kwie 2012, 23:36

Re: kolejny H.M.S. Victory

Post autor: jarekwo »

Jeżeli nie mam dość czasu aby zrobić coś przy okręcie, próbuję dłubać przy dodatkach. Tutaj akurat zdjęcia z produkcji beczek. Listewki ostrugałem w klin, skleiłem wokół wałka a potem wkręciłem w wiertarkę i "toczyłem" pilnikiem
Załączniki
DSC01496.JPG
DSC01489.JPG
Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: kolejny H.M.S. Victory

Post autor: rychenko »

Witam
Pomysł fajny z tymi beczkami tylko powinieneś się zaopatrzyć w drobniejszy papier ścierny co by te elementy bardziej były odpucowane :D
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
jarekwo
Posty: 68
Rejestracja: 24 kwie 2012, 23:36

Re: kolejny H.M.S. Victory

Post autor: jarekwo »

Bloczki z kolekcji są przeskalowane totalnie. Dwa bloczki do lawet dział są wielkości połowy lawety :). Oczywiście nie mogłem tego tak zostawić więc postawiłem na bloczki własnej produkcji. Wycinałem kółeczka ze sklejki 0,5 mm i sklejałem 4 razem a następnie opiłowałem pilnikiem. Niestety trochę to niezgrabne i pracochłonne. Raczej będę musiał kupić jakieś gotowe (w paru relacjach natknąłem się na bloczki Mirka- kiedyś będę musiał się do Niego odezwać.
Załączniki
DSC02023.JPG
Ostatnio zmieniony 29 cze 2012, 21:31 przez jarekwo, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
jarekwo
Posty: 68
Rejestracja: 24 kwie 2012, 23:36

Re: kolejny H.M.S. Victory

Post autor: jarekwo »

rychenko pisze:Witam
Pomysł fajny z tymi beczkami tylko powinieneś się zaopatrzyć w drobniejszy papier ścierny co by te elementy bardziej były odpucowane :D


Ja również witam i to gorąco jako pierwszego komentującego moją relację :D
Dziękuję bardzo. Oczywiście masz rację :) Na pomysł zrobienia beczek wpadłem nagle po obejrzeniu jakiejś strony a nie miałem wtedy drobniejszego. Jedynie pociesza to, że są tak małe i będą stały na najniższym pokładzie działowym więc nie będzie ich prawie widać :)
Ostatnio zmieniony 29 cze 2012, 21:43 przez jarekwo, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
jarekwo
Posty: 68
Rejestracja: 24 kwie 2012, 23:36

Re: kolejny H.M.S. Victory

Post autor: jarekwo »

idąc za ciosem, po beczkach stwierdziłem, że wiaderka też się da :)
Od prawej do lewej proces produkcji (trochę po chińsku od prawej do lewej ale takąakurat miałem fantazję :) )
Załączniki
DSC09650.JPG
Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: kolejny H.M.S. Victory

Post autor: rychenko »

Jak będziesz tak podchodził do detali ze tego nie widać tamto zakryte to w końcu dojdziesz do wniosku ze pod żaglami właściwie nic nie będzie widać , czy ty robisz byle skończyć ?
Zmierz sobie grubość tych „wiaderek” i pomnóż przez skale !!! takich wiader to bez wody by chyba nikt nie uniósł !!!
:lol:
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
jarekwo
Posty: 68
Rejestracja: 24 kwie 2012, 23:36

Re: kolejny H.M.S. Victory

Post autor: jarekwo »

W kolekcji zaproponowano wersję z przekrojem (wycięcie części burty) lub "pełną". Ja stwierdziłem, że zrobię z wycięciem aby było widać wnętrze okrętu. Zdecydowałem się jednak na powiększenie tego przekroju. Poza tym wręgi których normalnie nie widać w przekrojowej wersji są widoczne i są strasznie przeskalowane więc je zwęziłem. Zauważyłem też, że idiotycznie będzie wyglądało, jak zajrzę do okrętu a będę widział bakburtowe podłużnice jakie są przewidziane w modelu a nie wnętrze po przeciwnej stronie. Wyciąłem je więc i do granic widzenia z otworu położyłem pokład i wyposażenie okrętu. W związku z tym musiałem zaopatrzyć się w dodatkowych paręnaście lawet i dział nie przewidzianych w kolekcji.
Załączniki
DSC08638.JPG
DSC08917.JPG
Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: kolejny H.M.S. Victory

Post autor: Kazek »

Oj Rysio czepiasz się czy to ważne jak sa detale zrobione ,czy to ważne że skali nie trzyma ,ale jaka fantazja a że wszystko wygląda byle jak nie dopracowane i na odpieprz to nie ma znaczenia .
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
jarekwo
Posty: 68
Rejestracja: 24 kwie 2012, 23:36

Re: kolejny H.M.S. Victory

Post autor: jarekwo »

Oj Panowie, pojechaliście po mnie :)
Absolutnie nie mam podejścia- "aby skończyć i hura do przodu". Po prostu żal wywalić to co człowiek zrobi jako pierwsze na warsztacie :) Stwierdziłem więc, że upchnę je w jakiś ciemny kąt a w widoczne miejsca pójdzie lepsza produkcja :)
Wiaderka chyba nie są przeskalowane. Mają 5,3 mm więc po przeliczeniu na "ludzkie" 44 cm wysokości. Nie mogę zgodzić się że to za dużo. Wiadra są tej wielkości więc chyba nie spierniczyłem.
Pozdrawiam
Jarek
ODPOWIEDZ