Relacja X 1:50

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Relacja X 1:50

Post autor: Leon27 »

Kto wie co to za galion to wie co będzie dalej, a przynajmniej na razie mam zamiar relacjonować.
Po pierwszym malowaniu złotem antycznym. Patrzę jakie są niedociągnięcia w powierzchni. Wszystkie rzeźby będą malowane.
Załączniki
Galionm.jpg
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Relacja X 1:50

Post autor: Leon27 »

Wychodzi po długości 1,20 m. Na sucho poskładane. Jako że nauka na egzamin z inteligentnych systemów automatyki mi wchodzi jakby chciała a nie mogła to zrobiłem parę zdjęć ( zachciało się kończyć studia ).
Załączniki
DSC_1642m.jpg
DSC_1643m.jpg
DSC_1644m.jpg
DSC_1645m.jpg
DSC_1649m.jpg
DSC_1652m.jpg
DSC_1655m.jpg
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Relacja X 1:50

Post autor: oksal »

Leon, czy to nie Hiszpan San Felipe? to znaczy Relacja X 1:50 ma dotyczyć Filipa?
Pytanie: pokłady zostawiasz płaskie?
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Relacja San Felipe 1:50

Post autor: Leon27 »

Pokłady są tylko włożone na sucho. Pod nie przyjdą oczywiście obłe pokładniki. Zastanawiam się nad pokładem czy nie zrobić go z teeku czy może jednak jasny brzozowy albo olchowy czy może z czereśni amerykańskiej. Nie chciałbym go niczym barwić jeśli da radę.
Załączniki
pokładm.jpg
Awatar użytkownika
SZKUTNIK
Posty: 135
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Relacja X 1:50

Post autor: SZKUTNIK »

Ahoj!

Zapowiada się niezły modelik.
Leon27: Myślę, że dobrze było by skontaktować się w sprawie "SAN FELIPE" z Panem Ratajczakiem. Skala zbliżona. Pan Ratajczak długo walczył z planami nakreślonymi przez pana Lusci. Coś mu nie grało z wysokością między pokładami (były za nisko). Kontaktował się w tej sprawie z muzeami morskimi w Hiszpanii. Okazało się, że hiszpanie zbudowali kilka jednostek o tej nazwie, ale żadna nie powstała w okresie z której pochodzą plany nakreślone przez włochów i ....model włoskiej firmy do samodzielnego montażu z drewna. Jest to po prostu zwykła fantazja wydawnicza. Ale zostawmy tą sprawę. Pan Ratajczak sam wykreślił dodatkowe wręgi uwzględniając nową wysokość między pokładami (skala 1:60). Przysłał mi kopię tego rysunku w dużym formacie oraz całą dokumentację do wglądu dotyczącą budowy jego modelu "San Felipe", którego zdjęcia kilka razy były publikowane w Modelarzu. Niestety nie mogę Ci podrzucić obecnie tych materiałów ze względu na remont w chacie i miałbym problem z ich odnalezieniem (z reszta była by to już kopia kopii). Jeżeli to Ciebie zainteresuje mogę podrzucić Ci na priva adres kontaktowy Pana Ratajczaka. Mam nadzieję że się za to na mnie nie pogniewa.
Trzymam kciuki. Będę zaglądał tu co jakiś czas :D

Pozdrawiam
SZKUTNIK
Pozdrawiam SZKUTNIK

szkutnik-model@wp.pl
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Relacja X 1:50

Post autor: myszor »

Leon , i co z tym modelem ?
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Relacja X 1:50

Post autor: Leon27 »

Pójdzie. Rzeźbię sobie co jakiś czas coś :-) Nie chce dopuścić do sytuacji kiedy będę miął już kadłub a nie będę miał co przykleić do niego . Deski na pokład już tez mam wybrane i nacięte. Jedyne 650 sztuk :-) Dokładnie wczoraj dłubałem grotmaszt. Wstępnie skleiłem taśmą malarską do kupy poszczególne części kolumny. Chciałem zobaczyć jaki wyjdzie wysoki. Czytasz mi Myszor w myślach hehehe.
ODPOWIEDZ