Budowa Drakkera Wikingów z Roskilde

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
waldek
Posty: 279
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Budowa Drakkera Wikingów z Roskilde

Post autor: waldek »

Model oczywiście będzie wykonany z zapałek.

Budowę rozpoczynam najpierw od rozrysowania wręg, i wykonanie kopyta.
Staram się pokazywać krok po kroku, a nuż kogoś zainteresuje i nabierze ochoty na wykonanie tym sposobem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Waldek
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Budowa Drakkera Wikingów z Roskilde

Post autor: myszor »

Kopyto ? Ciekawie brzmi . Lubię to słowo . A możesz zdradzić z czego to kopyto będziesz robił ? Czy będzie rozbieralne czy skorupkę będziesz przecinał ? Dużo pytań ale ciekawy jestem :) .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
waldek
Posty: 279
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Budowa Drakkera Wikingów z Roskilde

Post autor: waldek »

To tak prawdę mówiąc okaże się w praniu, Założenie moje jest takie aby wstawiać gotową stępkę a potem kłaść planki. oczywiście kopyto chcę wykorzystać naście razy.
Czym wypełnić,otóż to jest pytanie, pianka montażowa tu w Danii kosztuje o wiele więcej aniżeli w Polsce.
Prawdopodobnie wypełnię styropianem i wyrównam gipsem. W każdym bądź razie postaram się relacjonować wręcz na żywo.
Pozdrawiam Waldek
Awatar użytkownika
jaxa
Posty: 518
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Budowa Drakkera Wikingów z Roskilde

Post autor: jaxa »

Ja swoje "kopyto" Łodzi Słowiańskiej próbowałem z tektury robić i przyznam, że jest bardzo mocne nawet bez wypełnienia.
Niestety leży gdzieś na szafie, ale może jeszcze do niego wrócę (mam nadzieję). Szkielet kopyta wyglądał tak:

Obrazek

Zastanawiam się nad tym jak zamierzasz robić planki z zapałek, bo jakby nie patrzeć to poszycie zakładkowe jest
i tym bardziej chętnie będę śledził Twoje zmagania.
Pozdrawiam
OD CZEGOŚ TRZEBA ZACZĄĆ - NAJLEPIEJ OD POCZĄTKU !!!
w szkutni: ObrazekObrazek ...i przy kei: ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 918
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Budowa Drakkera Wikingów z Roskilde

Post autor: Slawek Kromer »

Waldek zapomni o gipsie do wyrównania styropianu.Ja robiąc ORP GÓRNIK dałem wypełnienie styropianowe a następnie okleiłem papierem gazetowym(byle nie kredowym)na wikol Po przeszlifowaniu wyszedł gładki kadłub
Awatar użytkownika
waldek
Posty: 279
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Budowa Drakkera Wikingów z Roskilde

Post autor: waldek »

Wielkie dzięki za podpowiedź, też tak planowałem ale w pewnym stopniu lenistwo podpowiadało mi drogę na skróty. A że nie za bardzo mogę poszaleć w chacie zmuszony jestem wykonywać modele z jak najmniejszym obciążeniem dla rodziny jak i sąsiadów. A zważywszy na dziwne charakterki Dunów nie chciał bym z nimi zadzierać. Są wspaniali, dopóki to ich nic nie kosztuje, ( Kablarze do potęgi entej).:evil:
Pozdrawiam Waldek
Awatar użytkownika
michał 2
Posty: 28
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Budowa Drakkera Wikingów z Roskilde

Post autor: michał 2 »

witam
z tego co mi wiadomo to Wikingowie budowali łodzie min DRAKKAR
więcej wiadomości http://okrety.e-studio.biz.pl/Drakkar.html
Awatar użytkownika
waldek
Posty: 279
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Budowa Drakkera Wikingów z Roskilde

Post autor: waldek »

Wielkie dzięki za podpowiedź i linki, Tak jak na poczadku wspominałem nie sposób takiego (śledzia) postawić na półce. Dlatego troszeczkę chcę przekombinować, czyli skrócić ale zostawić walory bojowe. Tak jak wyglądają obecne repliki.
Jeśli chodzi o kopyto, to mam malutkie doświadczenie z przed lat.

Mały Modelarz nr 11-12/1966 - Krążownik 'Aurora'

Powstawiałem pełno złączek i zapokostowałem, to jak mi się znudził (bo skręcał w jedną stronę) oczywiście miał silniczek. To próbowałem go zmasakrować jedynie padły nadbudówki natomiast kadłub wytrzymał nawet skakanie, oczywiście po nim. Dzieła utylizacji dokonał ogień, ale się jarało niczym pochodnia.
Pozdrawiam Waldek
Awatar użytkownika
waldek
Posty: 279
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Budowa Drakkera Wikingów z Roskilde

Post autor: waldek »

Zaczątki kopyta.

Wiadomo żadna rewelacja, ale tak to bywa że początki są nie ciekawe.

A przy okazji stocznia jak widać zrobiona na poczekaniu, najważniejsze że spełnia swoje założenia.


Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Waldek
Awatar użytkownika
waldek
Posty: 279
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Budowa Drakkera Wikingów z Roskilde

Post autor: waldek »

Pionowanie kopyta, oraz wyznaczanie krawędzi burty.

Podaję fotki bo słowa tak dobitnie nie wyrażą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Waldek
ODPOWIEDZ