kolejny wodnik

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Lopez24
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

kolejny wodnik

Post autor: Lopez24 »

Witam wszystkich.Jestem tu nowy i myślę że w miarę czasu coś o sobie powiem,chociaz oczywiście skupie sie na budowanym modelu.
Lopez24
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:kolejny wodnik

Post autor: Lopez24 »

Jak juz wyżej pisałem budowanym przeze mnie modelem jest wodnik. Jest to mój pierwszy drewniany model wiec prosze o wyrozumiałość i pomoc starszych i doświadczonych kolegów.mój wodnik budowany jest na podstawie MM z 2004 roku z tym że elementy zostały zeskanowane i powiększone 2x.jako ze nie posiadam prawie wcale zaplecza czy małej pracowni z której mógłbym korzystać wszystkie części wykonywałem samodzielnie i ręcznie.

no to jedziemy:)

moja przygodę zacząłem od zeskanowania i wycięcia papierowych elementów a następnie naklejeniu je na sklejkę z której budowałem szkielet
Obrazek
Lopez24
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:kolejny wodnik

Post autor: Lopez24 »

A tak to wyglądało na sklejce:)
Obrazek
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

O:kolejny wodnik

Post autor: RomekS »

Witam.
Też takiego kiedyś robiłem.
http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/catid,524/id,175/
Może się przyda.
Lopez24
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:kolejny wodnik

Post autor: Lopez24 »

narazie to była przyjemna robota o przyklejaniem...
Obrazek
Lopez24
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:kolejny wodnik

Post autor: Lopez24 »

i kolejne....
Obrazek
Lopez24
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:kolejny wodnik

Post autor: Lopez24 »

Nie będę zamieszczał dożo szczegółowych zdjęć z prostej przyczyny....jest to mój pierwszy drewniany model no i każdą część wycinałem ręcznie wiec brakuje temu takiej dokładności z jaka przycinałaby to jakaś maszyna;)
Jednakże po wycięciu i przypiłowaniu wstępnie sklejony kadłub wyglądał tak:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:kolejny wodnik

Post autor: Jarek »

Witaj. Będę kibicował.
A dla ładu i składu zrób użytek z przycisku "edytuj", żeby nie zamieszczać post pod postem. Tymbardziej gdy zamieszczasz je tego samego dnia a różnica między wpisami to zaledwie kilka minut.
Lopez24
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:kolejny wodnik

Post autor: Lopez24 »

Dzieki RomekS na pewno skorzystam:) a co do postów to jestem tu nowy i jeszcze trochę nieobeznany ale obiecuje ze zbytnio nie będę zaśmiecał forum;)
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:kolejny wodnik

Post autor: oksal »

Lopez24 napisał:
N

Jednakże po wycięciu i przypiłowaniu wstępnie sklejony kadłub wyglądał tak:
Obrazek


tez kibicuję, *usmiech)- Czech ma dziwne klawisze i ten ichny bazant jakis jets ichnny- usmiech Czecha. Lukasz bedzie Ci ciezko zobic poszycie listwowe na tum owrezu. trzymaj się wyobleń Powdzenia, ja ide na bazanty:)jakos bardziej gazowane....
ODPOWIEDZ