Priedestinacja

Opisy budowy jednostek żaglowych
Hefajstos
Posty: 68
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Priedestinacja

Post autor: Hefajstos »

Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post. Forum znalazłem całkiem niedawno i bardzo mi się spodobało, dlatego postanowiłem zaprezentować na nim swój model Priedestinacji. Przepraszam, jeśli zdjęcia umieściłem w niewłaściwym miejscu. Jeżeli będzie taka potrzeba, to przeniosę topik w inne wskazane miejsce. Wracając do modelu, to został on wykonany w skali 1:50, z drewna mahoniowego. Model wykonałem na podstawie Planów Modelarskich.
http://www.youtube.com/watch?v=H0QfVDebLFg

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek Aleksinski
Posty: 410
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Priedestinacja

Post autor: Tomek Aleksinski »

Rura mieknie, jak sie patrzy na te zdjecia! GRATULACJE!
Tylko czemu dales te wooldings (okrecenia masztow lina) biale (czy kremowe) zamiast czarnych? Czy tak bylo w Planach Modelarskich?
Ciekawe potraktowanie kolorystyczne modelu!
Czy mozna zapytac, co to jest ten model nie skonczony a lezacy obok na stole na jednym ze zdjec?
Pytam z czystej ciekawosci.

Pozdrowka,

Tomek
Hefajstos
Posty: 68
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Priedestinacja

Post autor: Hefajstos »

Przede wszystkim dziękuję za słowa uznania. To tylko zdjęcia. W rzeczywistości model ma wiele wad z prostego powodu, to mój pierwszy model. Ten drugi model to HMS Hero, do którego potrzebuję opisu rufy. Plany, z których korzystam bardzo skąpo ją opisują.:blush:
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Priedestinacja

Post autor: mirek »

Witaj w naszym gronie :) :) No jak na wejście to walnąłeś z grubej rury ;) ;) Model prezentuję się doskonale . Jeżeli mogę poprosić to pokaż zblizenie burty ponieważ coś mi nie pasuje to na mahoń :unsure: :unsure:
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Odp:Priedestinacja

Post autor: RomekS »

Witaj .:) :) :)

Piekna koronkowa robota .....

EEEchhh kiedy takiego majstersztyku sie nauczyc :whistle: :whistle:

Wspanialy model ..:) :)
Hefajstos
Posty: 68
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Priedestinacja

Post autor: Hefajstos »

mirek napisał: Jeżeli mogę poprosić to pokaż zblizenie burty ponieważ coś mi nie pasuje to na mahoń :unsure: :unsure:[/quote]

Model jest wykonany z mahoniu: burty jasny mahoń pomalowany rustykalną bejcą a pokład trochę ciemniejsz mahoń.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Priedestinacja

Post autor: mirek »

Teraz nie mam wątpliwości to jest istotnie Mahoń . Moje pytanie bylo spowodowane tym , że wielu ludzi myli gatunki drewna , co czewrone to Mahoń a takich gatunkow jest bardzo wiele !!! Mam pytanie do kolegow: Co to za drewno Mahoń Pasiak ?
Pozdrawiam Mirek Rybus
Aqarius
Posty: 47
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Priedestinacja

Post autor: Aqarius »

No no no, Hefajstosie kuźnię to ty masz...:ohmy: pułka spada zwłaszcza że to pierwszy raz. Nie mogę pisać:blink:

Aqa
Awatar użytkownika
KID
Posty: 246
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Priedestinacja

Post autor: KID »

Kolejna prezentacja wielce udanego modelu tego okrętu skłania mnie do pytania o jego pełną i właściwą nazwę. Ostatnio była na ten temat dyskusja na innym forum szkutniczym SSL i podobno okręt nazywał się "Goto Predestinacja" (Boskie Przeznaczenie ?). Czy na kadłubie był ten napis? Jakim alfabetem?
Pozdrawiam,

Krzysztof Duvnjak

Awatar użytkownika
banderas
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Priedestinacja

Post autor: banderas »

Machoń pasiak "W przekroju promieniowym drewna te mają „pasiak” mieniący się, w zależności od kąta padania światła. Kolory są różne, jasno i ciemno żółty, pomarańczowy, czerwony, czerwono-brązowy a nawet czarny (jatoba, badi – złocisty mahoń, acajou, merbau, lingue, kempas i inne). "
http://www.kluczynski-sails.com.pl/?drewno=1
POZDRAWIAM antoniignas@wp.eu
W stoczni Golden Hind,kontenerowiec w firmie,Opty w szkole córki
W hangarze SPITFIRE
ODPOWIEDZ