Nina wg planow Amati

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 7
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Nina wg planow Amati

Post autor: Mikka »

Tak szukałem w emule jakichś planów i znalazłem plany Caravel Nina 1492 firmy Amati... więc postanowiłem...
po raz pierwszy postanowiłem nie wycinać elementów na laserze tylko...
skonstruowałem piłę do precyzyjnego cięcia...

Obrazek
Obrazek

zakupiłem brzeszczot bosch do precyzyjnego cięcia w drewnie... no i zawsze niezawodna fermowska wyrzynarka...

Obrazek
no i zaczęło się...

Obrazek

powiem szczerze że wyszło bardziej precyzyjnie aniżeli zdarza się to w zestawach Mamoli...
no dziś tylko 2 elementy...
"NIE MOGĘ TEGO RZUCIĆ. TO JEST CZĘŚĆ MOJEGO ŻYCIA" AYRTON SENNA

Michal Paqza
Arco
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Nina wg planow Amati

Post autor: Arco »

Witam,
też myślałem o zrobieniu czegos takiego, jednak brzeszczot jest za duży do wielu elementów. Powiem szczerze chciałbym zobaczyć jak działa na żywo. U mnie skończyło sięwydaniem 200zł na piłę włosową stołową.


Arek
Awatar użytkownika
Mietek
Posty: 81
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Nina wg planow Amati

Post autor: Mietek »

W tych planach jest chyba mała niedokładność we wrędze 9. Jest ona ok 2 mm za mała i trzeba po obwodzie dołożyć te 2 mm (tak jest w moich planach) Po zmontowaniu szkieletu kadłuba i przyłożeniu listewki powstawała u mnie szczelina i musiałem nadkleić na tę wręgę pasek forniru.
Mietek

Obrazek
Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 7
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Nina wg planow Amati

Post autor: Mikka »

dziś resztę elementów udało mi się ukończyć...

Obrazek
Obrazek

teraz tylko wyrównać i zeszlifować niedoskonałości i można będzie szkielet uwiecznić...

odnośnie post'a Arco:
definitywnie mniejsze elementy jest problem wycinać, ale zawsze można mniej więcej dociąć i doszlifować na szlifierce...

post Mietka:
w instrukcji montażu faktycznie widać ten błąd, ale wg planów wyszło mi wszystko oki ... myślę :)
"NIE MOGĘ TEGO RZUCIĆ. TO JEST CZĘŚĆ MOJEGO ŻYCIA" AYRTON SENNA

Michal Paqza
ODPOWIEDZ