Golden Hind 1/50

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Majkel
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Golden Hind 1/50

Post autor: Majkel »

Witam. Tak jak już wcześniej wspomniałem, dawno, dawno temu rozpocząłem budowę galeonu Golden Hind w skali 1/50 od podstaw. Do dyspozycji mam taki plan na 4 arkuszach
Obrazek

Jego czytelnośc pozostawia wiele do życzenia, więc utknałem na takim etapie:
Obrazek

I tu pojawia sie moje pytanie. Czy ktoś dysponuje może jakimiś bardziej czytelnymi planami tej wersji tego żaglowca i chciałby się nimi podzielić, co umożliwiło by mi dalsze prace? Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Golden Hind 1/50

Post autor: ataman »

Ta wersja GH jest dośc popularna, plany możesz ściągnąć np z "ruskiej" strony (jest w naszych linkach shipmodeling...)
Pozdrawiam
Arco
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Golden Hind 1/50

Post autor: Arco »

Również warto by było zaopatrzyć się w plany "Szkutnika" z ową Łanią. Jakbyś bardzo potrzebował te plany to mogę ci zeskaować jakieś fragmenty czy tam całość.

Arek
Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 7
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Golden Hind 1/50

Post autor: Mikka »

mam plany golden hind w skali 1:53 (mamoli)
"NIE MOGĘ TEGO RZUCIĆ. TO JEST CZĘŚĆ MOJEGO ŻYCIA" AYRTON SENNA

Michal Paqza
Majkel
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Golden Hind 1/50

Post autor: Majkel »

Tam na te rosyjskie strony już zajrzałem, są tam trzy wersje planów GH, dwie z nich sa bardzo bliskie temu czym ja dysponuję, ale nie sa zbyt dokładne. Najwięcej w moja wiedzę wnosi instrukcja do zestawu mamoli, jednak tu sa tez pewne różnice. Np w moim planie bloki tarlepu sa trójkątne i nie wiem jak powinno wygladać ich mocowanie do ławy wantowej. Czy jest to realizowane tak jak w przypadku okrągłych?

Poniżej zamieszczam mały rysunek które fragmenty mnie interesują :)
Obrazek
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Golden Hind 1/50

Post autor: ataman »

Twoje plany są praktycznie takie, jak te Mamoli. Co do jufersów, to poprawnie powinny być trójkątne, bo w tamtym czasie właśnie trójkątne były w użyciu, okrągłe to dopiero późny wiek XVII i dalej. Jak je zamocowac? przyjrzyj się relacjom na tym forum, szczególnie relacji z budowy Smoka przez Karga, on zrobił zgodnie z prawidłami jufersy trójkątne.

Ja swoją GH olinowałem na podstawie planów Mamoli z ruskiej strony.. i nawet nawet to wyszło.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Golden Hind 1/50

Post autor: Kazek »

Może to ci pomoże tak to wyglada w Wodniku czy Rotel Lowe mniej wiecej w tym samym okresie co GH
Obrazek
Pozdrawiam Kazik :)
ODPOWIEDZ