HMS REVENGE

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Arco
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

HMS REVENGE

Post autor: Arco »

Witam,
i o to nastała ta wiekopomna chwila, keidy to mogę już coś pokazać na kodze. Zabrałem się wkońcu za jeden z dwójki okrętów, które chodzą mi po głowie. Pierwszym z nich jest wymieniony wyżej HMS Revenge, a drugi to fregata Essex. Jako że Revenge'a zestaw Czechosłowackiej firmy Igra posiadam od lat, i jako że wydał się dużo łatwiejszy, postanowiłem go zacząć. Szkielet wykonałem z nie oryginalnej sklejki gdyż nie chcę zepsuć tego zestawu - będzie ładną pamiątką, bądź będzie można go sprzedać. Tak więc pierwszą modyfkacją jaką zostosowałem w odróznieniu do orginału jest budowa głównego żebra wzdłużnego. W zestawie składa się z 3 mniejszych części, ja nie ufam jakoś takiemu rozwiązaniu i postanowiłem zrobić jedną dłuższą. Do tego kilkanaście żeber poprzecznych i jest o to mój 1 wpis.

Mam teraz pytanie dla wszystkich kogowiczów. Otóż jak zalecacie mi budować dalszą część modelu. Oryginalnie Revenge miał posiadać 1 poszycie, które miało zostać pomalowane jakimiś dziwnymi kolorami które przypominały pewną ludzką wydzielinę. Tak więc postanowiłem zbudować swój model z podwójnym poszyciem, ale teraz nasuwa się pytanie jak?

1 techniką - którą chyba wybiorę, jest budowa poszycia w taki sposób jaki zrobił to Kagra w swojej relacji budowy galeonu

http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/id,26364/catid,7/limit,6/limitstart,6/

2ga technika to standardowe zbudowanie poszycia wzdłuż, i późniejszym naklejaniu następnej warstwy na już istniejącą.


Która metoda wg. was byłaby najlepsza do mojego modelu???
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Viluir
Posty: 139
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS REVENGE

Post autor: Viluir »

Witam!

Ladny modelik wybrałeś :whistle: A ponieważ tematyka związana z Sir Francisem Drake'iem i jego statkami bardzo mnie interesuje dlatego będę wiernym kibicem Twojej relacji! :) Powodzenia w budowie

Pozdrawiam
Paulina
W stoczni:
Holk Gdański(MM)
ORP Iskra - mikro flota :)
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMS REVENGE

Post autor: mirek »

Zestaw z jakiego chcesz korzystać , jest bardzo kiepskiej jakości , ale do odważnych świat należy.
Skala modelu 1:100 więc wiele uproszczeń i droga na skróty.
Mam nadzieję ,ze nie będziesz korzystał w elementów z tworzywa jakie są załączone do zestawu i zrobisz je z drewna .
Proponuje wesprzeć się planami ( model kartonowy) z wydawnictwa Shipyard. Plany te moim zdaniem wiele ci pomogą w budowie tego naprawdę fajnego modelu .


Obrazek

A co do metody budowy to , metoda Kazia(Kagra) jest naprawdę dobra choć pracochłonna, podglądając jego relacje będziesz miał wspaniałą pomoc.
Pozdrawiam Mirek Rybus
Arco
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS REVENGE

Post autor: Arco »

Tak, tak, ja wszystko doskonale wiem i rozumiem. Wycinankę Shipyardu również posiadam, a części z tworzywa oczywiście zastąpię drewnianymi. Model robię jako dobra zabawę, jednak wiele rzeczy już mam w planie pozmieniać i zrobić po "kogowemu".

Arek
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMS REVENGE

Post autor: mirek »

No to nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia w budowie i oczywiście czekamy na relację z postępów w pracach.
Arku, jeżeli mogę prosić to uzupełnij swój profil choć o rok urodzenia :)
Prześledź dokładnie tą relację z MSW :

http://modelshipworld.com/phpBB2/viewtopic.php?t=3197&postdays=0&postorder=asc&&start=30

Właśnie w tej relacji zobaczysz jak sobie doskonale radzą modelarze Rosyjscy z poszyciem dwu warstwowym.
Druga warstwa to fornir klejony na butapren , trochę śmierdzi ale efekt jest kapitały
Pozdrawiam Mirek Rybus
Arco
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS REVENGE

Post autor: Arco »

Uzupełnione, a co do tej strony - widzię ją już 2 lub 3 raz. Też zastanawia msię nad fornirem - tylko jakoś nie mogę do końca wybrać koloru.


Arek
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMS REVENGE

Post autor: mirek »

Ja bym zaproponował gruszę.
Złap kontakt z Atamanem , on ma namiary na firmą ( gdzieś koło Poznania ) która sprzedaje piękny fornir między innymi z gruszy
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HMS REVENGE

Post autor: ataman »

mirek napisał:
Ja bym zaproponował gruszę.
Złap kontakt z Atamanem , on ma namiary na firmą ( gdzieś koło Poznania ) która sprzedaje piękny fornir między innymi z gruszy



Firma Zagłoba < Suchy Las, ul. Sprzeczna 22. Dokładniej: jedziesz Obornicką przez Wiadukt, pierwsza w prawo za wiaduktem to Sprzeczna, jedziesz nią prawie do końca....jakies 50-100 m przed skrzyżowaniem z Leśną. lub z Os Sobieskiego, obok Os Marysieńki przez tory w ul. Morasko, po zjezdzie z górki skręt w lewo w ul. Leśną, i tam, tuż za rozwidleniem z Meteorytową (Meteorytowa odbija w prawo) z lewej dochodzi do Leśnej właśnie Sprzeczna. Od Leśniej jakieś 50-100 m Sprzeczną.. i po lewej stronie jest brama, w głębi barak, drugie chyba wejscie do baraku to Zagloba (jest taka rachityczna kartka czy tabliczka tylko). jako punkt charakterysztyczny można przyjąć to, że jadąc dalej, za płotem z bramą jest wjazd na teren jakiejs dużej nowomodnej firmy. Fakt, że sam skład fornirów jest kiepsko oznakowany, gdy byłem tam pierwszy raz to nieźle się naobchodziłem, i dopiero zaglądanie przez okienka tego baraku pozwoliło mi stwierdzić, że to tu.
Co do fornirów, to mają naprawdę duży wybór, palpitacji można dostać. Fornir sprzedają w paskach jakieś 12-20 cm szerokie i ponad 2,5 m długie. Takie paski skręcają w rulon o średnicy gdzieś ok 0,5 m (w zalezności od elastyczności drewna) i sklejają tasmą, więc spokojnie można nawet MPK czy rowerem to przewieżc. Ceny bardzo przystępne, za pasek wychodzi jakieś 6 zł za klon do chyba 10 zł za grusze. Spokojnie sprzedają pojedyncze paski, wcale nie trza nic hurtem kupować. Otwarte mają od... rana? do 16.00, w soboty nieczynne
Mają tez troszkę ciut grubszych pasków, ja se zakupiłem np Sapeli i Buk o grubości 1,5 mm . Mają chyba też chyba np czeresnie amerykanską 2 mm ale już zdecydowanie droższa..
Pozdrawiam
Arco
Posty: 106
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS REVENGE

Post autor: Arco »

Normalnie GPS niezły, firmę tą obadałem już na ich stronie internetowej i wiem również że podobno mają swój skład w Swarzędzu - mam tam lepszy dojazd więc się tam udam, a jak nie to trzeba będzie się przebijać do Suchego Lasu, ale to i tak za ho ho ho.


Dziękuję za sporą pomoc.


Arek
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HMS REVENGE

Post autor: Kazek »

Witaj ! Jeśli chodzi o fornir zaproponowałbym Anegre ma fajny kolor po pokryciu lakierem lub olejem. Ja swoje modele robię dwuwarstwowo najpierw pierwsze poszycie z listewek Samba są dosyć miękie dobrze się szlifują i wyginają a na to kładę fornir 1mm. Moja relacja z Soleil Royale. Pozdrawiam i życzę wspaniałego modelu. Kazimierz.
Pozdrawiam Kazik :)
ODPOWIEDZ