Il Leudo 1/72

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Majkel
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Il Leudo 1/72

Post autor: Majkel »

Witam. Tak jak pisałem w powitalnej wiadomości zmontowałem barkę il Leudo z zestawu minimamoli. Model nie jest specjalnie skomplikowany, ale muszę przyznać, że producenci włozyli do pudełka taka ilośc materiału, że nic, nawet centymetra linki nie zostało po sklejeniu. Ba, musiałem, a właściwie to nie musiałem, ale dodałem od siebie kawałki grubszego sznurka, bo wydawało mi się, że ten dostarczony przez producenta nie wystarczy, a na pewno kilka linek powinno byc troche grubszych. Jeżeli podobnie postepują w bardziej skomplikowanych zestawach to jestem pewien, ze nie uda się ich złożyć bez zgromadzenia dodatkowych materiałów.
Relacja z mojej budowy jest raczej skromna, ale i model nie był bardzo skomplikowany (zestaw dla bardzo początkujących modelarzy) ale od czegoś trzeba zacząć, a efekt końcowy, przynajmniej mi sie podoba, choć nie ustrzegłem sie pewnych niedoróbek. Ale w końcu to miała być wprawka, przed powazniejszymi wezwaniami.

Poniżej widok kadłuba z jednego klocka na który już nakleiłem listewki pokładu.
Obrazek

Nastepnie pomalowałem kadłub, przed przyklejeniem nadburcia,ponieważ obawiałem sie o zabrudzenie go, a miało pozostac w naturalnym kolorze drewna
Obrazek

Po wklejeniu nadburcia i postawieniu masztu, przyzszła kolej na maleńką nadbudówkę i drobnicę na pokładzie i wyszło to tak
Obrazek

A poniżej kilka zdjęć juz ukończonej barki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Wszystkich, Michał
Awatar użytkownika
Kon_Bar
Posty: 371
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Il Leudo 1/72

Post autor: Kon_Bar »

Tylko pogratulować zgrabnego modeliku :)
Czekam na kolejne relacje (dokończenie GH?)
ODPOWIEDZ