Gretel piotra

Opisy budowy jednostek żaglowych
piotrekC
Posty: 41
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Gretel piotra

Post autor: piotrekC »

Witam czas zacząć budowę czegoś trudniejszego niż dżonka i tak jak zapowiadałem wybór padł na Gretel, coś w tu jachciku jest urzekającego myślę że to zasługa jego nietuzinkowego nowatorskiego jak na tamte czasy wyglądu. Zestaw Mamoli skala 1:54, jako że jestem zielony jeszcze w te klocki to na razie buduję z duplikatów części, części orginalne leżą sobie grzecznie w pudełku problem będzie z odlewami które też będzie trzeba powielić ale w kopalni wiedzy jaką jest Koga coś się znajdzie żeby ten kłopocik rozwiązać. Wybór padł na budowę z zestawu ponieważ obowiązki nie pozostawiają mi wiele czasu wolnego. Myślę że dzięki temu modelowi trochę się podszkolę a ponieważ były już dwie relacje Niny i Krzysztofa to mam niejako wszystkie problemy i rozwiązania podane na tacy tak więc zostało zacząć . Budowę zacząłem od powielenia wręg sklejenia i wypełnienia przestrzeni między wręgami balsą, balsą dlatego ponieważ kiedyś kupiłem za bezcen sporo tego drewna. Czas na zabawę mam tylko w weekendy więc pokazuję dziś to co wyskrobałem w dwa poprzednie. Obiecuję mało marudzenia a więcej zdjęć. Obecnie robię pierwsze poszycie z forniru topolowego fotki niebawem pozdrawiam piotr
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Piotr Cieślewicz
Awatar użytkownika
bartes123
Posty: 762
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Gretel piotra

Post autor: bartes123 »

I świetnie! Kibicuję całym sercem! A pomysł z robieniem części na podstawie oryginałów jest genialny - podobnie robi Mistrzu RomekS i wychodzi mu to lepiej niż w oryginale. Pamiętaj tylko - ten jachcik jest tak piękny że nie masz co myśleć o sp...niu go ani o porzuceniu projektu w połowie!!!
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Gretel piotra

Post autor: mirek »

Dżonkę zrobiłeś bardzo ładnie.
Model tego jachtu to już szczebel wyżej.
Modelik dość prosty w budowie ale dokładnie prześledź relację Niny i Krzyśka a w razie problemów pytaj w/w.
Będę śledził Twoją relację no i oczywiście życzę powodzenia
Pozdrawiam Mirek Rybus
piotrekC
Posty: 41
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Gretel piotra

Post autor: piotrekC »

Witam wszystkich mojego Gretelka ciąg dalszy pierwsze poszycie skończone kryłem jak pasowało trochę szpachli i gotowe, stępka tak jak u Krzysztofa będzie z litego wybrałem olchę myślę że będzie pasować. Zacząłem deskowanie kolejnych pokładów pokład główny nie ukończony i trochę niezbyt jestem z niego zadowolony listewki kleję na sklejkę 0.6mm kołkowanie tu poszedłem na łatwiznę wiertło o.6mm a jako kołeczki posłużyła mi czarna żyłka, między listeweczki wklejam na c.a. czarną nitkę no i wyszło jak wyszło pokłady przed szlifowaniem pokryję nitrocellonem tak aby nitki się nie strzępiły. Jak widać czerpię z obydwu poprzednich relacji [Niny i Krzysztofa] bo szklenie okien mam zamiar zrobić metodą Niny znalazłem trochę tiulu tylko najpierw muszę go jakoś pomalować rzadką złotą farbką i będzie myślę ładny wzorek na szybach. Jeszcze raz przemyślałem sobie jak pociągnąć tą budowę i doszedłem za radą kolegi do wniosku że przy moim doświadczeniu zamiast się pałować z duplikowaniem elementów to lepiej wykorzystać to co jest a ewentualne marne elementy zestawu a takie są niestety zastępować lepszymi ew. poprawionymi. Pozdrawiam piotrB)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Piotr Cieślewicz
Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 7
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Gretel piotra

Post autor: Mikka »

Witam, Piotrze ja zaczałem budowac Gretel na poczatku miesiaca, na dzien dzisiejszy wyglada to tak...
Obrazek
"NIE MOGĘ TEGO RZUCIĆ. TO JEST CZĘŚĆ MOJEGO ŻYCIA" AYRTON SENNA

Michal Paqza
piotrekC
Posty: 41
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Gretel piotra

Post autor: piotrekC »

Witam Mikka szybko Ci to brachu poszło ja nie mam za wiele czasu właśnie zostałem dziadkiem i mój czas wolny się lekko skurczył mógłbyś wstawić trochę więcej fotek ale najpierw wdepnij do przywitalni i się ładnie przedstaw mam nadzieję że mój jachcik będzie równie ładny jak Twój. Pozdrawiam piotr;)
Piotr Cieślewicz
Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 7
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Gretel piotra

Post autor: Mikka »

dzisiaj olejowałem... mniej więcej wygląda to tak jak na foto, efekt jest rewelacyjny :)

sorry ze doczepiłem się Twojej relacji Piotrze...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"NIE MOGĘ TEGO RZUCIĆ. TO JEST CZĘŚĆ MOJEGO ŻYCIA" AYRTON SENNA

Michal Paqza
piotrekC
Posty: 41
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Gretel piotra

Post autor: piotrekC »

Witam, spoko Mikka po prostu załóż swoją relację ja się nie gniewam poprośmy admina żeby wyodrębnił Twoje dzieło do Twojego wątku jeśli to możliwe. Nie żle ci idzie więc zakładaj swój kącik mało przynudzaj dużo pracuj i się chwal pracą a nie mędzeniem bez sensu, czyli dużo zdjęć mało literek;) ja ze swoim pierdołkiem dzisiaj trochę grzebie ale pochwalę się w niedzielę, pozdrawiam piotr p.s. uzupełnij profil choćby o imię jeśli to nie tajemnica B)
Piotr Cieślewicz
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Gretel piotra

Post autor: krzysztof »

to już razem są 4 Gretelki, a wiem, że i piąta się szykuje. Fajnie Wam modele wychodzą, Dopingujecie swoja pracą by by zakończyć to co się tak dawno zaczęło.
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
piotrekC
Posty: 41
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Gretel piotra

Post autor: piotrekC »

Tak na marginesie Mikka zerknij jak zrobił zawiasy steru Krzysztof to niewiele pracy a efekt o wiele lepszy przejrzyj relacje Niny i Krzysztofa kopalnia wiedzy pozdrawiam piotr:)
Piotr Cieślewicz
ODPOWIEDZ