HM Mortar Vessel Convulsion

Opisy budowy jednostek żaglowych
Kloss
Posty: 86
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

HM Mortar Vessel Convulsion

Post autor: Kloss »

Witam,
Minęło co prawda tylko kilka dni od ukończenia mojego pierwszego modelu 'drewnianego' ale nie mogę się powstrzymać :)
Przedstawiam mój nowy projekt :HM Mortar Vessel Convulsion od JoTiKa. Będzie to model z pudełka, niestety zaplecze techniczne nie pozwala mi na budowę z planów (a jeszcze bardziej umiejętności). Budowa tego modelu ma (oprócz przyjemności z budowy) dwa dodatkowe cele - sprawdzenie modeli firmy JoTiKa i przygotowanie mnie do modelu na który zachorowałem kilka miesięcy temu...

pudełko:
Obrazek

plany:
Obrazek

drewienko:
Obrazek

dodatki:
Obrazek

uzbrojenie + dodatki:
Obrazek

i małe rozczarowanie:
Obrazek

odlewane karonady wyglądają, jakby strzelało się z nich strusimi jajami.... na sztorc... chyba szkoda je będzie montować na okręcie, mogą trochę psuć wrażenie całego modelu... pewnie z rodziny nikt nie zauważy, ale ja i Wy będziemy wiedzieć i widzieć :D

jest jeszcze jeden mały problem - brak kilu... jest element dziobowy i rufowy... a pomiędzy pustka...
da się to dorobić, ale jednak fakt wybrakowanego zestawu pozostaje

jest też dobra wiadomość, po kontakcie z firmą JoTiKa mam zapewnienie, że brakujący element zostanie mi dosłany, szacunek...

zanim nabiorę rozpędu przy budowie (muszę zmylić czujność żony i ponownie przejąć stół w kuchni) proszę o pomoc przy zbieraniu dodatkowej dokumentacji. Udoskonalanie zestawów też daje sporo przyjemności :)
Awatar użytkownika
Emilius
Posty: 417
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HM Mortar Vessel Convulsion

Post autor: Emilius »

hm, z tego co słyszałem i udało mi się przeczytać, zestawy JoTiKa są wykonywane w małych warsztacikach a nie w dużej fabryce, różnie to może być choć wiele pozytywnych opinii też bywało a to też pod kątem konkretnego zestawu. Co do haubic , to fakt, trochę ;) jest do poprawy. Jestem bardzo ciekawy co uda się z tego zestawu zrobić i jakie znajdziesz jeszcze "rodzynki". Póki co trzymam kciuki i będę śledził relację.
Sail Ho!
Emil

W stoczni Santisima Trinidad
www.Santisima Trinidad.jun.pl
Awatar użytkownika
robert82
Posty: 158
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HM Mortar Vessel Convulsion

Post autor: robert82 »

Witam !!!

Zapowiada się ciekawie ??? ;)
Życzę powodzenia w nowym przedsięwżięciu i przyłączam się do regularnej obserwacji twojego projektu.

POWODZENIA

Pozdrawiam robert82
Pozdrawiam robert82
........................................................
W stoczni:
DŻONKA
USS CONSTITUTION CROSS SECTION
2X12 POUND USS ESSEX
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:HM Mortar Vessel Convulsion

Post autor: krzysztof »

Proszę, jeśli to możliwe, o bliższe dane o sposobie zakupu modelu w JoTika. Kontakt itp.
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Kloss
Posty: 86
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HM Mortar Vessel Convulsion

Post autor: Kloss »

W Polsce modele Jotika kupić można na www.modelnet.pl
Koleś jest spoko, warto zadzwonić do niego przed zamówieniem

pozdrawiam
mirekm
Awatar użytkownika
arthx
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HM Mortar Vessel Convulsion

Post autor: arthx »

Mozna tez kupowac w sklepie oficjalnym Jotiki : http://www.shipwrightshop.com/
Kloss
Posty: 86
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HM Mortar Vessel Convulsion

Post autor: Kloss »

Koniec byczenia się, żona wystarczająco długo mogła oglądać pusty stół w kuchni :)
Plus dla firmy JoTiKa - dosłali mi brakujący element i kilka karonad na wymianę, niestety te dodatkowe również strzelały jajami strusia... Będę musiał chyba gdzieś poszukać i kupić 4 toczone.
Przy okazji zaciągnąłem też mój model marzeń, ale o tym dopiero za jakieś 7 miesięcy :)

Zanim zdjęcia, najpierw mała prośba - potrzebuję wzoru desek na pokładzie, niestety w tym modelu jest duże uproszczenie w tym miejscu. Mógłby mi ktoś coś zaproponować?
Obrazek


Obrazek


Obrazek

Dinozaur mojej córki też musiał się załapać na sesję... Stała i pilnowała żeby dobrze wyszedł :D
Kloss
Posty: 86
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HM Mortar Vessel Convulsion

Post autor: Kloss »

Kurcze, moja druga córka ma już 2 miechy a ja dopiero skończyłem pierwszą warstwę... a może już...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kloss
Posty: 86
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HM Mortar Vessel Convulsion

Post autor: Kloss »

praca idzie baardzo wolno, ale do przodu...
opis do zdjęć zbyteczny jeszcze :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kloss
Posty: 86
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:HM Mortar Vessel Convulsion

Post autor: Kloss »

Korniki nakarmione...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ