Santa Leocadia według Shipyard'u 1:96

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
dagorian
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Santa Leocadia według Shipyard\'u 1:96

Post autor: dagorian »

Witam wszystkich :) :):) jak obiecałem tak robię...moja Leocadia powstaje według planów Shipyardu w skali 1:96 ze sklejki brzozowej (taką miałem na stanie więc wykorzystałem B) ) 2mm. Wręgi wycinam do poziomu lowerdeck'u a resztę wykonam z listewek 2mm...wszystko zamontowane na wzdłużnicy(chyba tak to się zowie ale jeśli to błędna nazwa to przepraszam ;) ). Między wręgami będą listewki by wzmocnic konstrukcje szkieletu... na dzień(a raczej noc ;) ) dzisiejszy mam 10 wręg i wzdłużnice...mam nadzieję że moja relacja będzie dla kogoś choc trochę interesująca...pozdrawiam Dagorian :)

P.S.: poniżej dwa zdjęcia tego co już mam :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Santa Leocadia według Shipyard\'u 1:96

Post autor: oksal »

dagorian napisał:
Wręgi wycinam do poziomu lowerdeck'u a resztę wykonam z listewek 2mm...wszystko zamontowane na wzdłużnicy...mam nadzieję że moja relacja będzie dla kogoś choc trochę interesująca...pozdrawiam Dagorian :)



Witaj
Już jest interesująca bo:
-jest to żaglowiec
-piękny Hiszpan
-i postawiłeś sobie bardzo trudny technologiczny problem do rozwiązania- chcesz w trakcie budowy "doczepić" wręgi powyżej lowerdeck'u; problem będziesz mieć z utrzymaniem linii konstrukcyjnych kadłuba; zwłaszcza, że chcesz robić wręgi 2mm- zero naddatku na błąd.

Choć można się by tu posłużyć czymś w rodzaju fałszywej wręgi-szablonu...ale to takie moje gdybanie.
Działaj. Już masz we mnie wiernego kibica:)
Awatar użytkownika
Mithrandir159
Posty: 34
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santa Leocadia według Shipyard\'u 1:96

Post autor: Mithrandir159 »

chciałbym się dowiedzieć jak materiał jest najlepszy na olinowanie modelu:( :(
Awatar użytkownika
Killim
Posty: 162
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santa Leocadia według Shipyard\'u 1:96

Post autor: Killim »

Witam, to prawda że przed Tobą trudne zadanie. Myślę jednak że jezeli poświęcisz temu sporo uwagi to powinno dać porządany efekt.
Z moim modelem prace chwilowo stanęły w miejscu:(
pozdrawiam
W Stoczni:
Santa Leocadia
W Porcie:
Szmaka
Santa Maria


Kamil
dagorian
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santa Leocadia według Shipyard\'u 1:96

Post autor: dagorian »

Witam ponownie :laugh: wstawiam zdjęcie przymiarki do przyklejenia 10 wręg ;) a w tle prawie ukończona Gretel :laugh: zastanawiam się obecnie czy montować żagle...pozdrawiam Dagorian B) B) B)
Obrazek
Awatar użytkownika
Killim
Posty: 162
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Santa Leocadia według Shipyard\'u 1:96

Post autor: Killim »

Witam jeśli chodzi o mnie to myślę że żagle dodały by uroku:)
Teraz jest troszkę pusto;)

Pozdrawiam
W Stoczni:
Santa Leocadia
W Porcie:
Szmaka
Santa Maria


Kamil
ODPOWIEDZ