PEN DUICK - Artesania Latina

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Rafal
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

PEN DUICK - Artesania Latina

Post autor: Rafal »

Witam,
Będzie to relacja z budowy jachtu Pen Duick z zestawu Artesania Latina który będzie budował mój tato :P Model kupiliśmy w Niemczech - przez sklep internetowy JURGEN KRAFT - polecam, bardzo duży wybór modeli.
Zdjęcia zestawu co prawda wstawiłem w Hyde Parku ale z racji budowy wklejam je jeszcze raz tutaj. Zapraszam do oglądania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Rafał A.

www.motogaragekutno.pl
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:PEN DUICK - Artesania Latina

Post autor: ataman »

No, zaciekawił mnie ten modelik.. kojarzy się z jednym z największych żeglarzy samotników..
Czy to jest ten pierwszy Pen Duick na którym Eric pływał ze swoim ojcem? bo w swych książkach pokazuje od Pen Duicka II,
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rafal
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:PEN DUICK - Artesania Latina

Post autor: Rafal »

Tak Atamanie - to jest dokładnie ten sam jacht. Przynajmniej tak zrozumiałem przeczytawszy opis po "ichniemu" na pudełku :)
Wstawiam fotki z budowy. Muszę przyznać, ża wręgi są spasowane rewelacyjnie i bardzo dokładnie - nie to co Mamoli :whistle:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Rafał A.

www.motogaragekutno.pl
Awatar użytkownika
Rafal
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:PEN DUICK - Artesania Latina

Post autor: Rafal »

Witam,
Nie było mi dane oglądać całego szkieletu :angry: Przyjechałem i zobaczyłem częściowo oklejony już kadłub. Producent zaleca jednowarstwowe poszycie - uzupełnione później szpachlą i lakirowane na wysoki połysk.
Czy posiada moze ktoś jakieś ciekawe zdjecia podobnego modelu lub jakieś plany, planiki, tak, zeby można było zwaloryzować pokład. Producent moim zdaniem poszedł w tym elemencie w zbyt duże uproszczenie. Sporo elementów ma bywć konane ze zwykłego drutu :sick: , np. ściągacze do want maja być wykonane z drutu ==> chyba udam się do sklepiku po te i inne, różne elementy. Na razie zapraszam do oglądanie tego co zostało już zrobione.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Rafał A.

www.motogaragekutno.pl
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:PEN DUICK - Artesania Latina

Post autor: stefan »

Rafal napisał
Nie było mi dane oglądać całego szkieletu Przyjechałem i zobaczyłem częściowo oklejony już kadłub


O! krasnoludki?...albo mikołaj!:D znani są z dywersji;):D

Rafał napisał
Producent moim zdaniem poszedł w tym elemencie w zbyt duże uproszczenie. Sporo elementów ma bywć konane ze zwykłego drutu


Nie tylko Twoim zdaniem, i nie tylko w tym zestawie producent poszedł na łatwizne:)
Jak słusznie kombinujesz, każdy zestaw, więc ten też, można podrasować (waloryzować?) i warto to robić. Co prawda nakład pracy jest znacznie wiekszy, ale zostaje to zrekompensowane puzniejszym wyglądem modelu:).
Awatar użytkownika
antosiek
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:PEN DUICK - Artesania Latina

Post autor: antosiek »

Nie wiem jak chcesz wykończyć kadłub na zewnątrz, może tak jak na pudełku, to przy jednej warstwie poszycia będą problemy. Z czasem zacznie to pękać. Pomyśl o warstwie z tkaniny szklanej 50-80g/m2 i żywicy. Na to szpachlówka samochodowa, wykańczająca, podkład i lakier idzie bez problemu.
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:PEN DUICK - Artesania Latina

Post autor: oksal »

a to po tatusiu Rafał ma smykałkę :) Nie narzekaj na gwiazdkę będzie prawie gotowy przy tym tempie Ukłony dla Taty
Awatar użytkownika
Rafal
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:PEN DUICK - Artesania Latina

Post autor: Rafal »

Część!
Już zamówiłem troszkę ładnych elementów z "naszego" sklepiku - na pewno są ładniejsze niż to proponuje producent, restza bedzie dorabiana samemu.

Może te fotki nie są idealne - ale zapewniam, że w tym poszyciu nie ma aż tak dużych szpar, żeby szpachla pękała. Listewki są dosyć ciasno klejone. Po wstępnym szlifowaniu wszystko wyjdzie - ale mam nadzieje, że będą to tylko ślady po szpilkach i jakieś drobne szparki które potraktujemy wikolem z drobnymi wiórkami.


Po tatusiu, po tatusiu - ale daleko mi jeszcze do jego poziomu :whistle: Dziękuje za pozdrowienia - już przekazałem.

Zapraszam do zdjeć. Kadłub skońcozny - zaczęte nadbudówki. Chyba nie będziemy ich forniować bo sa wycięte z litej deseczki - ewentualnie tylko górę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Rafał A.

www.motogaragekutno.pl
Awatar użytkownika
Rafal
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:PEN DUICK - Artesania Latina

Post autor: Rafal »

A tak wyglada kadłub po pierwszym szlifowaniu. Myślę, że sama farba podkładowa z drewnianym pyłem załatwią sprawę. Zdjęcia moze nieciekawe - ale teraz to taka robota ;)

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Rafał A.

www.motogaragekutno.pl
Awatar użytkownika
Rafal
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:PEN DUICK - Artesania Latina

Post autor: Rafal »

Witam,

Dzisiaj dostałem przesyłkę z naszego sklepiku - muszę przyznać, że sklepik działa błyskawicznie!!!
Elementy które kupiłem w zestawie miały być wykonane z ...drutu :silly:
Zakupione elementy są bardzo ładnie wykonane - nie posiadamy tokarki więc wykonanie takcih drobiazgów w naszych warunkach jest bez najmniejszych szans.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Rafał A.

www.motogaragekutno.pl
ODPOWIEDZ