Wasa z " Fly model"

Opisy budowy jednostek żaglowych
Wiechus
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Wasa z \" Fly model\"

Post autor: Wiechus »

Witam wszystkich!

Chciałbym rozpocząć relację z budowy szwedzkiego żaglowca królewskiego "Wasa". Niestety nie mogę pokazać budowy od początku,ponieważ nie mam wcześniejszych fotek.Model powstaje na podstawie kartonowego modelu firmy "Fly Model" i jest w skali 1:100. Wiem, że model jest bardziej "wazopodobny" niż oryginał, więc zminiam trochę jego szczegóły( robię co mogę), by choć w małym stopniu przypominał oryginalną wersję. jeszcze daleko do końca idużo roboty przede mną, liczę więc na rady co mógłbym w nim ewentualnie poprawić.

serdecznie pozdrawiam:) :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Wasa z \" Fly model\"

Post autor: oksal »

Zobacz pod ten link
http://gallery.shipmodeling.ru/view_album.php?set_albumName=Rwarship_VASA
Rysunki są świetne no i na pewno będą idealnym uzupełnieniem planów które teraz ukazują się w Modelarzu.
Wiechus
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Wasa z \" Fly model\"

Post autor: Wiechus »

Dzięki za link, myślę jednak, że nie wszystko uda mi się w nim naprawić:( (rysunki pokazane w tym linku, szczególnie te z rzeżbami są trudne i jest ich dużo,a "moja" rufa irufa zlinku mocno się różnią w budowie. Dziób jednego i drugiego też są inne inie mam pojęcia jak to teraz wszystko "wyprostować". Postaram się coś z tym zrobić:S . Jeszcze raz serdeczne dzięki!!!:) :) :)

Pozdrawiam;)
Wiechus
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Wasa z \" Fly model\"

Post autor: Wiechus »

Cześć wszystkim!

Mam pytanie! Jakiego miękkiego drewna do wykonania rzeżb powinienem użyć? Model jest w skali 1:100, więc poszczególne elementy będą miały od 1,2 mm, do 7,3 mm. Z góry serdeczne dzięki:)

Pozdrawiam serdecznie!!!
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Wasa z \" Fly model\"

Post autor: stefan »

Ja bym raczej proponowal drewno twarde, im twardsze tym lepiej, np. grusza, jabłoń śliwa i oczywiście bukszpan.
Wiechus
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Wasa z \" Fly model\"

Post autor: Wiechus »

Dzięki Stefan za radę!:) Będę szukał tego bukszpanu i innego twardego drewna. Mam u siebie w mieście taki sklep. Chyba coś znajdę. A tak przy okazji. Chylę czoła za tak świetny model, jakim jest "La Jacinthe". Poprostu robota mistrza!!!:whistle: :whistle: :whistle:
Wiechus
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Wasa z \" Fly model\"

Post autor: Wiechus »

Witam poraz kolejny:)

Mam już trochę twardego drewna( dąb, buk, jesion), ale jak pytam o bukszpan, to rozkładają ręce. :( Gdzie więc mógłbym go kupić
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1881
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

O:Wasa z \" Fly model\"

Post autor: oksal »

O ile mnie pamięć nie myli na dzisiejszej alei Wolności (w Głogowie)w pasie zieleni między ulicami powinny rosnąć krzaki bukszpanu jako ala "żywopłoty" a na pewno w okolicach tego parku gdzie stoi pomnik braterstwa broni Tam szukaj znajomości z osobami pielęgnującymi zieleńce. Zagnasz ze dwa zubry i Ci przytną odrosty:)
Awatar użytkownika
awas
Posty: 434
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Wasa z " Fly model"

Post autor: awas »

Bukszpan możesz kupić tutaj:
http://www.dick.biz/
Szukaj w dziale Materials
Tylko nie spadnij z krzesła jak zobaczysz cenę.

Spróbuj znaleźć też nieco drewna z drzew owocowych: jabłoń, grusza, śliwka. Może okazać sie bardziej przydatne niż dab. Może akurat znasz kogośc kto podcina sad.

Pozdrawiam
Artur
Wiechus
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Wasa z \" Fly model\"

Post autor: Wiechus »

Gratuluję pamięci Adamie;) Fakt jest tam bukszpan, więc postaram się, by jak najwięcej trafiło go do mojej stoczni:whistle:. PS. cały czas śledzę Endevoura i mam kłopoty ze szczęką(z powodu jej wypadania) :)

pozdrowienia Wiesiek
ODPOWIEDZ