Golden Hind Mamoli

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
El_Draque
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Golden Hind Mamoli

Post autor: El_Draque »

Witam,
Chciałem zaprezentować mój pierwszy w życiu model żaglowca. Jest jeszcze w trakcie budowy, ale większość prac została ukończona. Pozostało, jak się mi wydaje najtrudniejsze czyli olinowanie. Model został zbudowany z zestawu firmy Mamoli. Popełniłem wiele błędów przy budowie, ale i tak wynik moich prac mnie zaskoczył, choć pewnie ktoś z doświadczeniem nawet na podstawie samych zdjęć wytknie mi wiele błędów, że aż mi się uszy ze wstydu zaczerwienią :) Model troche zmodyfikowałem w porównaniu z planami z Mamoli, między innymi dodałem po dwa działa na burty i wykonałem dziób z innego drewna i w innym kolorze niż był w planach . Mam też zamiar (miejmy nadziej że uda się go zrealicować) zrobić ożaglowanie czego w zestawie nie uwzględniono, ale bez żagli to jakoś łyso by wyglądał mój stateczek.
Pozdrawiam :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Michal_S
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Golden Hind Mamoli

Post autor: Michal_S »

Chech mi sie podoba też dopiero zaczynam zabawe modelami drewnianymi wiec moje zdanie napewno nie jest wiele warte. Wymiatacze napewno cos znajda ale przecież od tego są zeby dawac rady dzieki nim i ich znajomości tego trudnego fachu młokosy nabieraja wprawy i dzieki im za to . :P
szputnik
Posty: 20
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Odp:Golden Hind Mamoli

Post autor: szputnik »

Witam!
Nie masz się czego powstydzić... bardzo fajna robota jak na pierwszy model żaglowca.Powodzenia przy dalszej pracy;)
El_Draque
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Golden Hind Mamoli

Post autor: El_Draque »

Dzięka za pozytywne komentarze odnośnie modelu. Za bardzo trzymałem się planów załączonych do zestawu a za mało szperałem w internecie i przezto jest dużo błędów i oczywiście przez brak doświadczenia również. Ostatnio przeglądałem relacje z budowy innych żaglowców i aż mi szczęka opadła i żałowałem że się ujawniłem z moim pokracznym dziełem. Na przyszłośc będe podpatrywał więcej u doświadczonych ;)
Awatar użytkownika
JurekBin
Posty: 1541
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Odp:Golden Hind Mamoli

Post autor: JurekBin »

ale spoko :)
Jest ok.
Na mój gust trochę za bardzo się świeci.
Ja też się uczę żagli!

Jurek
Pozdrawiam
Jurek

https://www.jerzybin.com
El_Draque
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:Golden Hind Mamoli

Post autor: El_Draque »

No świeci się mocno, ale próbowałem wcześniej mat i półmat, ale jakoś mi się nie podobało więc poszedłem na całość i pomalowałem porządnie połyskiem i teraz jakoś bardziej mi się podoba niż przedtem :side:
ODPOWIEDZ