Santisima Trinidad /amator

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gruby0606
Posty: 109
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santisima Trinidad /amator

Post autor: gruby0606 »

Maszty na swoich miejscach .

Obrazek



Obrazek




Obrazek



co do łańcuchów docelowo będą pomalowane na czarno .
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Santisima Trinidad /amator

Post autor: Leon27 »

Powierć od razu większym wiertłem bloczki przez które przechodzą sztagi ( te na które wiszą sztaksle ) . Niemożliwością jest przeciągnąć linki 0,8 przez otwór 0,8. A jak założysz wanty do końca to dużo ciężej będzie Ci to zrobić.
Awatar użytkownika
gruby0606
Posty: 109
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santisima Trinidad /amator

Post autor: gruby0606 »

Trochę podłubałem i tak zamocowałem bukszpryt do kadłuba. Jednak małe (wiosenne ) niedopatrzenie i lina poszła nie tak jak potrzeba , ale wszystko da się naprawić:)
Trochę złocenia mi sie poprzecierały będę musiał je poprawić.

201203111359.jpg



Dokończyłem wyblinki na masztach i jak radził Leon porozwiercałem Mirkowe bloczki.

201203111360.jpg




201203111362.jpg





Zrobiłem także ( nie wiem jak to sie fachowo nazywa) " ala bloczek" do przeplatania liny przez platformę nie wiem tylko czy nie za duży mi wyszedł odległości miedzy otworami około 1 mm( oczywiscie zabejcuje go potem na kolor) . Tutaj korzystam troche z planów od DeA , ale troszkę są dla mnie mało czytelne, i w większości korzystam z Rigging Period Ship Models


201203111363.jpg





Wziąłem się także za zrobienie lin oplątałem grubsza linkę cieńszą nicią i o to coś takiego mi wyszło ta bombka tylko troszkę za gruba mi wyszła,

201203171367.jpg



201203171371.jpg
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Motyl
Posty: 53
Rejestracja: 29 sie 2011, 20:40

Re: Santisima Trinidad /amator

Post autor: Motyl »

Ładnie model i szisza też niczego sobie :mrgreen:
Awatar użytkownika
gruby0606
Posty: 109
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santisima Trinidad /amator

Post autor: gruby0606 »

Żeby nie było że nic nie robię to się pochwalę:)


Na początek wymieniłem łańcuchy przy ławach wantowych . Ta zmiana była spowodowana zapatrzeniem sie na inne modele w których to żaden nie miałam tam takich łańcuchów.

Tak było kiedyś

Obrazek


a od tego się zaczęło

oczka średnicy 1 - 1,2 mm

Obrazek


Obrazek


a tutaj już zamontowane docelowo i pomalowane .

Obrazek

bede je jeszcze prostował bo drucik bardzo wiotki jest i każde przypadkowe dotkniecie powoduje wyginanie sie.

Moim zdaniem lepiej to wygląda niż te z tymi grubymi łanuchami.

Odbojnice będą jeszcze malowane na czarno także wszystkie ślady przetarcia znikną .


Olinowanie bukszpryty tzn jego część :)

Obrazek


galionowi pomalowałem oczy i zęby na czerwono ( żeby było strasznie :) )


Obrazek



Obrazek



Olinowanie stałe jeszcze nie kompletne.


Obrazek



Obrazek



Obrazek



i to na chwile obecną tyle :) uwagi i spostrzeżenia jak i krytyka mile widziane :)
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
gruby0606
Posty: 109
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santisima Trinidad /amator

Post autor: gruby0606 »

A teraz efekty mojej prawie dwutygodniowej pracy :)

Chłopaki wreszcie będą mieli na czym spać :D


Obrazek

Hamaczki :) dopiero zwinięte jeszcze będą przycinane na wymiar . Tutaj wykorzystałem batyst.

Obrazek



Obrazek

Tu już przycięte na wymiar i pobrudzone , bo takie białe mi nie bardzo pasowały. W końcu jedna wyprawa trwała kilka miesięcy jak nie dłużej , a na tym okręcie była żmudna i długa , ze względów na rozmiar okrętu, a załoga jak to załoga nie zawsze sie prysznic owała :D

Brudzenie wykonałem przy pomocy mocnej herbatki :) i co któryś hamaczek maźnięty czarnym pisakiem.

Obrazek

Obrazek

Siatki miałem robic prawie na całej długości burt ale zdecydowałem się ,że będa tylko na śródokręciu i bliżej rufy . A z przodu zostaną pachołki.




Zamontowałem także siatki na dziobie , aby chłopaki idąc do sracza nie wypadali za burtę:)


Obrazek

Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam Michał
ODPOWIEDZ