Witek, Adam - dziękuję za komentarz. Jeśli chodzi o sposób wykonania to był następujący: Dla oczka 1,2 mm użyłem frezarki z frezem palcowym 1,2 mm. Deseczka o gr. 2,5 mm. Wykonałem rowki o głębokości 2 mm i module 2,4 mm, a potem prostopadłe o głębokości 0,5 mm. Wyciąłem listewki z deseczki 1,2 mm o grubości ok 1 mm i wkleiłem je w rowki 0,5 mm. Zeszlifowałem nadmiar grubości listewek powyżej 0,5 mm. Potem usunąłem frezem nadmiar 0,5 mm od spodu kratki. Wyciąłem kratkę.
Na zdjęciu przymiarka na pokładzie. Pozdrawiam Artur
Witam Postęp prac na dzisiaj. Udałe się zamknąć ostatni (piaty) pokład. To co zostało to różne elementy wyposażenia i armaty 8-funtowe. A potem jeszcze pozostałe detale na burtach. Jak dla mnie jeszcze dużo czasu potrzeba. Pozdrowienia i zdrowia życzę. Artur
Wow!!! Efekt powalajacy!!! Jakiego freza uzywasz? Czy to moze frez dentystyczny? A sam program CAD/CAM? Co to jest? Ja swoje 'ażurki' do mego Francuza robilem recznie! Uff!!!
Tomek Odpowiem troszkę dokładniej - może komu się przyda.
1 Oprogramowanie do projektowania i generowania ścieżek Używam programu VCARVE DESKTOP firmy VECTRIC. To jest wersja do zastosowań amatorskich ale posiada wszystkie funkcje do typowych zastosowań jak wycinanie, wiercenie, grawerowanie itp. Daje możliwość frezowania 3D ale z gotowych modeli. Jest wersja, która umożliwia modelowanie 3D ale to już inny zakres cenowy. Do oprogramowania można wczytać obrazek np. skan z planów i utworzyć ścieżki. Ustalić wymiary materiału i rozplanować ścieżki na materiale. Oprogramowanie umożliwia dobór narzędzi, generowanie ścieżek (G-code) a także podgląd ścieżek i pracy narzędzia. 2. Oprogramowanie do sterowania frezarką. Używam UCCNC. Umożliwia zerowanie maszyny, wczytanie programu sterującego ze ścieżką i uruchomienie programu na maszynie. Jest wersja tego programu na drukowanie 3D. 3. Frezy są typowe dla tego typu maszyn. W różnych wymiarach i odmianach. Dostępne na Allegro w cenach od kilkunastu złotych. 4. Frezarka Stepcraft jest niemiecka. W Polsce jest dystrybutor, w USA znana i chyba popularna. Co ciekawe ma typowy uchwyt wrzeciona 43mm i można tam umieścić różne głowice: wrzeciono frezerskie, głowicę do druku 3D, laser, nóż tnący. 5. Wrzeciono kupuje się osobno. KRESS to taki średniak.
Nie chce reklamować ale większość informacji jest łatwo dostępna na stronie dystrybutora frezarki. Pozdrawiam, Artur