Le Coureur 1:96 - shipyard - prośba o pomoc

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maverick
Posty: 2
Rejestracja: 02 sie 2022, 12:35

Le Coureur 1:96 - shipyard - prośba o pomoc

Post autor: Maverick »

Witam wszystkich serdecznie.

Słowo stało się czynem. Popełniłem zakup modeli, narzędzi i innych mediów by zacząć sklejać żaglowce.
Dlaczego shipyard i dlaczego na początek Le Coureur w skali 1:96 ? Ponieważ, wszystkie dodatki które są obecnie dostępne są relatywnie tanie. Model również jest w przystępnej cenie. Dodatkowo pokusiłem się z zakupem wycinanych elementów laserowo ze sklepu GPM z Łodzi.

Ale przejdźmy do sedna sprawy i dlaczego tu jestem i dlaczego pytam i proszę o pomoc.
Proszę mi wybaczyć brak profesjonalnego nazywnictwa poszczególnych elementów. Ale dla mnie to zabawa, którą kiedyś zaszczepił mój Ojciec we mnie. Kiedy byłem małym dzieckiem i patrzyłem jak jemu sprawia to radość.

Jestem już po złożeniu i sklejeniu wręg, które były dostarczone od producenta w zestawie.

Pierwszy pokład delikatnie odstaje po lewej i prawej stronie przy wrędze nr 9 a wygląda to tak.
Obrazek

Przykładając na razie tak orientacyjnie poszycie pierwsze nie zrówna to się z tym co podaje producent
Dalej będzie pierwszy pokład delikatnie odstawał.


Idąc dalej nie jestem w stanie tutaj zrobić tak by to było jak w instrukcji a dokładnie chodzi mi oto
Obrazek
Dodatkowo zastanawiam się czy nie zrobić i czy mogę zrobić to w ten sposób jak opisałem by połączyć ze sobą elementy
26 p na zewnątrz w środek 23 p a do wewnątrz 34 p co uczyni taka dźwignię by móc oprzeć to na pokładzie głownym.
- i tutaj pojawia się kolejne moje pytanie bo wg tego modelu i tej instrukcji producent podaje by część 23 p i l zostawić tak jak jest a w starych modelach, które kiedyś były wydane producent pokazuję by cześć 23 p i l podkleić na tekturę 0,5 mm
ODPOWIEDZ