Hms Victory

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Greenhorn
Posty: 11
Rejestracja: 30 lis 2021, 22:06

Hms Victory

Post autor: Greenhorn »

Od prawie 2 lat robię model Victory. Nie zakładałem tutaj żadnej relacji żeby nie narażać się ponieważ jest to dopiero mój drugi model. Jako że jestem na etapie olinowania stałego które staram się wykonać najlepiej jak mogę korzystam ze wskazówek Jarcia z tego forum. Mam w tej chwili zamontowany grotsztag główny i pomocniczy. Chcę robić zygzak łączący obydwa sztagi. Jakie mam użyć węzły? Czy mają to być wyblinkowe czy są jakieś inne które stosowano. Jarcio nie sprecyzował tego w swojej "instrukcji"...
Załączniki
20240224_151134.jpg
JAC64
Posty: 4
Rejestracja: 09 cze 2020, 16:26

Re: Hms Victory

Post autor: JAC64 »

Witam. Wydaje mi się, że tu nie ma węzłów, trzeba tu wykonać połączenia jak w oryginale. Wolfram zu Mondfeld w "Historic Ship Models" pokazuje taki detal. Pozdrawiam Jacek
Załączniki
DetalSztagu2.jpg
DetalSztagu2.jpg (53.36 KiB) Przejrzano 771 razy
Awatar użytkownika
Greenhorn
Posty: 11
Rejestracja: 30 lis 2021, 22:06

Re: Hms Victory

Post autor: Greenhorn »

Dziękuję za wyjaśnienie jak to wygląda z tymi zygzakami. Wstawię też fotę jak to mnie teraz wygląda w całości.
Załączniki
20240225_131703.jpg
JAC64
Posty: 4
Rejestracja: 09 cze 2020, 16:26

Re: Hms Victory

Post autor: JAC64 »

A ja mam pytanie o dziobowe dekory. Powiększyłem ale fotka jest nieostra jednak mam wrażenie, że dekor jest bardzo precyzyjny, wygląda na wydruk 3d. Zrobiony własnymi siłami czy robiony na zamówienie? Pytam, gdyż poszukuję informacji o miejscach gdzie można by takie dekory zamówić. Pozdrawiam Jacek
Awatar użytkownika
Greenhorn
Posty: 11
Rejestracja: 30 lis 2021, 22:06

Re: Hms Victory

Post autor: Greenhorn »

Galion był w zestawie i pomalowałem go. Jest to model z zestawu Mantua. Jednak nie polecam tego nikomu ponieważ materiały są bardzo złej jakości, w większość rzeczy robiłem sam ze swoich materiałów łącznie z linami które sam kręce. Wykorzystałem tylko ornamenty które w większości są przeskalowane. Plany to totalna porażka. Posiłkuję się planami Hebdy, relacjami z budowy z tego forum i zdjęciami z internetu.
ODPOWIEDZ