Strona 1 z 1
HMS BELLONA 1 : ?
: 23 mar 2026, 18:58
autor: Slawek Kromer
Witam
Robiąc przegląd tego co posiadam znalazłem zaczęty kadłub i ksero wycinanki HMS BELLONA . Model był zaczęty dawno temu - ze względu na brak miejsca wycinanka była przeskalowana z A3 na A4 . Brakowało schematu olinowania ale przysłał mi kolega któremu dałem wycinankę . Przeglądając arkusze doszedłem do wniosku że niektóre wymiary nie pokrywają się . Myślę że dlatego przerwałem dalsze lepienia - spróbuje tym razem ulepić a wygląda to tak
Do następnego spotkania
Sławek
Re: HMS BELLONA 1 : ?
: 28 mar 2026, 16:22
autor: Slawek Kromer
Witam
Pierwsze poszycie zrobione . Nie wyszło idealnie ale na tym etapie można uznać że jest do przyjęcia . Rozdzieliłem pokłady aby mieć dostęp do ustawienia lawet
do następnego spotkania
Sławek
Re: HMS BELLONA 1 : ?
: 03 kwie 2026, 12:56
autor: Slawek Kromer
Witam
Ciąg dalszy z kadłubem . W wycinance pokazane jest że ostateczne poszycie trzeba podkleić 1mm i przykleić do kadłuba . Ja zrobiłem inaczej - odrysowałem poszycie na tekturze piwnej i nakleiłem na pierwsze poszycie . Cały kadłub lekko zaszpachlowałem (szpary ) Po wyschnięciu przetarłem papierem ściernym i jest gładziutko .
Do następnego spotkania
Sławek
Re: HMS BELLONA 1 : ?
: 09 kwie 2026, 17:46
autor: Slawek Kromer
Witam
Kadłub przygotowany do kładzenia ostatecznego poszycia . Pozaznaczałem jak mają przebiegać furty działowe . Nie będzie jednak poszycia z wycinanki - naciołem trochę "desek" i przyklejam . Powinno się udać
do następnego spotkania
Sławek
Re: HMS BELLONA 1 : ?
: 20 kwie 2026, 13:54
autor: Slawek Kromer
Witam
Dalsza zabawa z kadłubem
do następnego spotkania
Sławek
Re: HMS BELLONA 1 : ?
: 01 maja 2026, 09:51
autor: Slawek Kromer
Witam
Było trochę zabawy z koszem - udało się . Nie jest idealny ale taki pozostanie . Na pokładzie uzupełniłem brakujące elementy .
Do następnego spotkania
Sławekk
Re: HMS BELLONA 1 : ?
: 14 maja 2026, 18:40
autor: Slawek Kromer
Tym razem zabawa z rufą . Został jeszcze do zrobienia balkon ale nie mam pojęcia jak wykonać kratownice . Przybyła jeszcze drobnica
do następnego spotkania
Sławek
Re: HMS BELLONA 1 : ?
: 25 maja 2026, 12:20
autor: Slawek Kromer
Witam
Trochę było zabawy z drobnicą i niewiele widać że przybyło (barierki itp)
do następnego spotkania
Sławek
Re: HMS BELLONA 1 : ?
: 08 cze 2026, 17:18
autor: Slawek Kromer
Witam
Brak weny jednak trzeba coś zrobić . Zrobiłem ławy wantowe trochę pomalowałem , dorobiłem brakujące lawety oraz zrobiłem łódeczki
Do następnego spotkania
Sławek
Re: HMS BELLONA 1 : ?
: 11 cze 2026, 11:05
autor: fred29
Dziękuję za udostępnienie, to piękny model!