Halny

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Halny

Post autor: Tomsonikkk »

Witam
Kolejny element głównego pokładu nad którym ostatnio pracowałem były bębny linowe , co i jak widać na zdjęciach
Kejsi dzięki za uznanie miło jak się komuś podoba :D
z pozdrowieniami Tomek
Załączniki
bemben5.jpg
bemben4.jpg
bemben3.jpg
bemben2.jpg
bemben1.jpg
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Halny

Post autor: Tomsonikkk »

Witam szanowne grono Modelarzy
Prace przy modelu cały czas trwają i choć posuwają się ślimaczym tempem to zawsze do przodu ;)
tym razem prace przeniosły się na tylną część nadbudówki , Jak przystało na Kogowicza wrzucam fotki z efektem końcowym a jak i z czego zrobione trza się domyśleć samemu :lol:
Z pozdrowieniami Tomek
Załączniki
halny59.jpg
halny58.jpg
halny57.jpg
Awatar użytkownika
Marudek
Posty: 0
Rejestracja: 31 lip 2014, 14:05

Re: Halny

Post autor: Marudek »

Witaj Tomsonikkk,

Podziwiam Twój model odkąd dołączyłem do tego forum. Czystość wykonania, świetne zdjęcia i staranna relacja godne są pozazdroszczenia. Sam niedawno zabrałem się za model statku. Co prawda to tylko redukcyjny Cylkon w 1:100, ale moim celem jest to, by nie odbiegał poziomem od moich motocykli w 1:72.

W Twojej relacji zauważyłem dyskusję na temat kotwic. Dlatego z góry przepraszam za off-topic, ale bardzo chciałbym wiedzieć jakie znaczenie mają wskazane na zdjęciu poniżej oznaczenia (kwadrat i koło). Przygotowuję właśnie podobną kotwicę w 1:100 do odlania z żywicy i chciałbym, żeby matka była w 100% zgodna z oryginałem.

Obrazek

Czy podobne oznaczenia są również po drugiej stronie kotwicy? Jeśli tak, to czy np. po drugiej stronie "lemiesza" z kołem - też jest koło?

Z góry bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogą rozwiać moje wątpliwości. ;)
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Halny

Post autor: Tomsonikkk »

Witaj kolego Marudek
Musze się przyznać że nie bardzo zrozumiałem Twoje pytanie
Tomsonikkk pisze: ale bardzo chciałbym wiedzieć jakie znaczenie mają wskazane na zdjęciu poniżej oznaczenia (kwadrat i koło).

w mojej relacji problem dotyczył przekroju trzonu kotwicy , ja wykonałem okrągły koledzy sugerowali że powinien być kwadratowy wszystko ładnie opisane i podparte zdjęciami ,
Na zdjęciu które pokazałeś wydaje się być kwadratowy trzon ,
Pewnie wypowiedzą się też inni ale dopiero po tym jak założysz nowy temat w dziale przywitalni w którym napiszesz parę słów o sobie :roll:
z pozdrowieniami Tomek
Awatar użytkownika
Marudek
Posty: 0
Rejestracja: 31 lip 2014, 14:05

Re: Halny

Post autor: Marudek »

Witaj,

Nie chodzi mi o przekrój trzonu, tylko o wskazane strzałkami oznaczenia (kwadrat i kółko) odlane na ramionach kotwicy. Co one oznaczają i czy po drugiej stronie ramion są te same znaki?
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Halny

Post autor: Tomsonikkk »

Witam
Marudek pisze:Nie chodzi mi o przekrój trzonu, tylko o wskazane strzałkami oznaczenia (kwadrat i kółko) odlane na ramionach kotwicy. Co one oznaczają i czy po drugiej stronie ramion są te same znaki?

Przyznam się szczerze że nie dostrzegłem prędzej tych znaków :( A swoja drogą to zastanawiam się w jakim celu były te znaki umieszczane?
Kontynuując wątek halnego melduje że powstał kolejny element :D
standardowo wrzucam fotki z moimi wypocinami
z pozdrowieniami Tomek
Załączniki
halny62jpg.jpg
halny61jpg.jpg
halny60jpg.jpg
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Halny

Post autor: Tomsonikkk »

Witam
Trochę czasu upłynęło od ostatniego postu , mógłbym tu pisać mnóstwo powodów ale nie ma sensu się tłumaczyć dlaczego prace tak zwolniły, ważne że coś się dzieje :D
Cały czas walczę z nadbudówką mnóstwo poprawek i szlifowania ,a dodatkowo powstają inne elementy które chciałbym Wam pokazać
Z pozdrowieniami Tomek
Załączniki
halny68jpg.jpg
halny67jpg.jpg
halny66jpg.jpg
halny65jpg.jpg
halny64jpg.jpg
halny63jpg.jpg
Awatar użytkownika
Tomsonikkk
Posty: 68
Rejestracja: 22 lip 2011, 21:03

Re: Halny

Post autor: Tomsonikkk »

Po prześledzeniu relacji i stanu faktycznego modelu postanowiłem zaktualizować relacje o zdjęcia nadbudówki , ciekawostką jest próba wykonania otwartych drzwi , problemem okazały się zawiasy które odbiegają trochę od tych co w planach.
Załączniki
halny72jpg.jpg
halny71jpg.jpg
halny70jpg.jpg
halny69jpg.jpg
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Halny

Post autor: myszor »

CUDEŃKA :)
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
rychenko
Posty: 677
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Halny

Post autor: rychenko »

Witam
Tomek!!!!!!!!!! Tak patrzę i się w pierwszej chwili zastanawiałem czy to „Antoska” detale czy może pomyliłem relacje co detal to lepszy :!:
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
ODPOWIEDZ