Imitacja poszycia nitowanego, duża skala

Tu pacujemy nad poradnikiem
ODPOWIEDZ
KubaNowak
Posty: 10
Rejestracja: 19 sie 2021, 17:41

Imitacja poszycia nitowanego, duża skala

Post autor: KubaNowak »

Witam wszystkich!

Mam taki problem: chodzi o wykonanie imitacji poszycia w modelu;
Oryginał ma kadłub stalowy, nitowany, coś podobnego do motorówki "Samarytanka".
Gdyby była to skala powiedzmy 1:50 można byłoby to zrobić relatywnie prosto - formatki miedzianej albo mosiężnej folii + sztanca do wyciśnięcia imitacji główek nitów albo radełko z kółka zębatego.
Kłopot polega na tym , że skala to 1:10, a grubość blach poszycia przy tej podziałce to 0,6mm ( pas lodowy 0,8).
Początkowo zastanawiałem się imitacją blach poszycia z arkuszy polistyrenu, a główek nitów z kleju UV (podpatrzone na forum), opcja nr 2 to nity z główek od szpilek.

Czy któryś z szanownych użytkowników mógłby coś doradzić ?

pozdrawiam,
K.
Awatar użytkownika
gdas
Posty: 53
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Imitacja poszycia nitowanego, duża skala

Post autor: gdas »

Witam
Jaka średnica nitów , jeśli pasy są jako prostokąty to można wypalić na laserze z zaznaczonymi miejscami nitów , a nity drukowane
KubaNowak
Posty: 10
Rejestracja: 19 sie 2021, 17:41

Re: Imitacja poszycia nitowanego, duża skala

Post autor: KubaNowak »

Dziękuję za odpowiedź

W sensie - narysować kadłub w jakimś programie, próbować rozwinąć poszycie i na laserze ciąć arkusze ?
Czy tylko wypalić otwory pod nity ?
Nity mają mieć ok. 1,25mm, blachy poszycia mają głównie kształt pofalowanego prostokąta (pękaty kadłub)

pozdrawiam,
K.
Awatar użytkownika
gdas
Posty: 53
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Imitacja poszycia nitowanego, duża skala

Post autor: gdas »

pasy poszycia to w wiekszości jednakowe prostokąty , wyrysować jeden z dziurkami pod nity i obkleić ile sie da , pozostałe dopasowywać i wycinać z dziurkami , 1,25 mm to duze nity , w druku wyjdą bez problemu , jak by co to mam mozliwości je wydrukować i wyciąć te paski
ODPOWIEDZ