Audiobooki - wypożyczalnia na abonament, partner do konta, czy warto?

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sferoida
Posty: 142
Rejestracja: 13 lut 2018, 20:27

Audiobooki - wypożyczalnia na abonament, partner do konta, czy warto?

Post autor: sferoida »

Jedziecie samochodem, uprawiacie sport, sprzątacie, a może ... modelujecie statki. Przy tych i innych grzechach, których nie pamiętam, oko, ręce i inne organy są zwykle zajęte. Ucho może w tym czasie słuchać.

Ja i pewnie wielu z Was już to praktykuje. Średni czas pozycji do wysłuchania to około 10-15 godzin, przy modelowaniu to zaledwie kilka dni. Cena dobrej książki w wydaniu audio to przeszło 30zł. I tu dochodzimy do współczesnych wynalazków, jakimi są wypożyczalnie audiobooków. I e-booków oczywiście, ale to dodatkowy bonus.

Ktoś korzysta? Czy warto? Jakie opcje mają dedykowane programy do obsługi wypożyczalni?

Tak na szybko przejrzałem propozycje. Najlepsza oferta (najwięcej pozycji w stosunku do ceny) jest chyba w:
1. Empik Go ( https://www.empik.com/go/cennik ) 40zł przy 2 użytkownikach
2. Storytel ( https://www.storytel.com/pl/pl/ ) 47zł/2uż. lub 59zł /3uż. + dziecięce konta.
czyli wychodziłoby ok. 20zł / miesiąc

Trochę informacji odnośnie Empik Go : https://www.empik.com/go/faq . Osobiście przychylałbym się do tej oferty.

Wychodzi trochę taniej niż kupowanie na własność. Jeszcze bez deklaracji, ale może ktoś byłby chętny do zawiązania spółdzielni?
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
mati
Posty: 554
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"Sosnowiec,G\u00f3rno\u015bl\u0105sko-Zag\u0142\u0119biowska Metropolia,wojew\u00f3dztwo \u015bl\u0105skie,Polska,pl","lat":"50.2780834&am

Re: Audiobooki - wypożyczalnia na abonament, partner do konta, czy warto?

Post autor: mati »

Siemano Radek,

Ja zawsze słuchałem sobie radia przy modelowaniu... ale od czasów pandemii pier.... takie bzdury, że nawet dobra muzyczka nie jest w stanie tego zrekompensować :lol:

...więc przy modelowaniu odpalam audiobooki... np. ost przesłuchałem świetna książkę: O północy w Czarnobylu - Adama Higginbotham. Polecam :)

Nie korzystam z zacytowanych przez Ciebie wypożyczalni... więc nie mogę się w tej kwestii wypowiedzieć... ale swojego posta piszę, gdyż chciałbym Ci polecić podcasty.
Rewelacyjna sprawa... i niektóre bardzo wciągają.
Możesz słuchać na Spotify lub Google Podcast za free.

Ja lubuję się głównie w historii oraz w podcastach o tematyce kryminalnej.
Jeśli mogę Ci polecić... to polecam :lol:

Misja specjalna
W mroku historii
Podcast historyczny
Gruby podcast
Sceny zbrodni
Dorwać bestię
Piąte: Nie zabijaj
Kryminatorium

Jest tego dużo więcej... więc każdy znajdzie coś dla siebie.
Ciekawa alternatywa na audiobooków :)
The world is yours...
Awatar użytkownika
sferoida
Posty: 142
Rejestracja: 13 lut 2018, 20:27

Re: Audiobooki - wypożyczalnia na abonament, partner do konta, czy warto?

Post autor: sferoida »

Ooo widzisz, a tego nie znam.
Dzięki, muszę spróbować.
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
lukaszg
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2019, 19:13

Re: Audiobooki - wypożyczalnia na abonament, partner do konta, czy warto?

Post autor: lukaszg »

Jestem fanem audiobooków. Okresowo korzystałem z różnych promocji w Empik Go i Storytel, ale podstawa to abonament w Audiotece. Za 19,90 zł dostajemy jedną książkę miesięcznie na własność. Zdecydowanie największy wybór i świetne "superprodukcje". Wiadomo, w jednym miesiącu można przerobić kilka pozycji, ale jak nie ma czasu, praca zdalna i zamknięte siłownie, to można sobie trochę nachomikować. U mnie średnia to 12,4 audiobooka rocznie, więc taki abonament jest idealny. W takim abonamencie można też sobie odświeżać ulubione pozycje bez płacenia.

Oprócz tego polecam apkę MP3 Books do audiobooków ogólnie dostępnych. Przykładowo z YouTube można pobrać w mp3 Dzienniczek Siostry Faustyny.
ODPOWIEDZ